Pradžia Verslas Ukmergės verslas Naujos investicijos – Ukmergei

Naujos investicijos – Ukmergei

3302
5

img_1688Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas pasirašė įsakymą, kuriuo skyrė finansavimą Ukmergės  viešosios infrastruktūros plėtotės ir atnaujinimo projektui įgyvendinti.

Stokoja patrauklumo viena svarbiausių Ukmergės miesto viešųjų erdvių – miesto centre esantis piliakalnis. Jis netenkina bendruomenės poreikių, nepritaikytas bendruomenės veiklai, viešųjų paslaugų teikimui.

Įgyvendinant Ukmergės rajono savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Ukmergės miesto piliakalnio teritorijos su prieigomis sutvarkymas“, bus įrengtas takas į piliakalnį, laiptai į Vytauto gatvę, sutvarkytos palei piliakalnį tekančio upelio pakrantės, įrengtas tiltas per upelį, suformuota vieta skulptūrų parkui palei kairįjį upelio krantą, įrengtas piliakalnio apšvietimas, sutvarkyti želdiniai, įrengta mažoji architektūra.

Tikimasi, kad atnaujinus piliakalnį ir jo prieigas, ne tik atsiras patraukli poilsio ir laisvalaikio erdvė miesto gyventojams ir svečiams, bet pagerės ir miesto įvaizdis, padidės investicinis patrauklumas. Piliakalnis ir jo prieigos taps tinkamos laisvalaikiui leisti, vietos gyventojų poilsiui ir rekreacijai organizuoti, didesniam vietos verslininkų ekonominiam aktyvumui.

Šio projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 321 tūkst. eurų, iš kurių bemaž 288 tūkst. eurų – ES fondų lėšos.

Projektas įgyvendinamas pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamą 2014-2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“. Šiai priemonei finansuoti iš viso skirta iki 107 mln. eurų, iš kurių apie 99 mln. eurų – ES fondų lėšos.

Nacionalinę regioninę politiką įgyvendinančius projektus pagal minėtą priemonę vykdo 23 vidutinio dydžio Lietuvos miestai.

LR Vidaus reikalų ministerijos informacija

Nemažą šurmulį internetinėje erdvėje ir tarp ukmergiškių kelia klausimas dėl želdinių tvarkymo. Projekto metu ketinama iškirsti net apie 40 medžių augančių ant piliakalnio. Ukmergiškiai nerimauja, kad piliakalnio neištiktų Gedimino kalno Vilniuje likimas.

Ar pritariate  medžių kirtimui, o galbūt reikėtų palikti taip kaip yra?

Išreikškite savo nuomonę balsavime arba komentaruose. 

[yop_poll id=”1″]

Ankstesnis straipsnisKrepšinio aikštelėje varžėsi miesto gimnazijos
Kitas straipsnisBrandintos jautienos kepsnys su daržovėmis

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia