Pradžia Verslas Ukmergės verslas Bičiuliai sėkmingą verslą įkūrė po daugybės bandymų

Bičiuliai sėkmingą verslą įkūrė po daugybės bandymų

4319
0

Edvinas ir Karolis – du jauni ukmeriškiai, kurie savo gerbūvį nusprendė kurti ne užsienyje, o Lietuvoje. Vyrai save išmėgino ne vienoje srityje, o dabar yra sėkmingai veikiančio verslo savininkai.

Prekiauja užuolaidomis

Bičiuliai šiuo metu turi įmonę, kuri parduoda užuolaidas. Užsakymų jiems netrūksta, todėl ateityje jie numato ir verslo plėtrą.

„Išbandėme ne vieną sritį, ieškojome kur rinka neužpildyta. Jeigu prieš keletą metų kas nors būtų man pasakęs, jog būsiu užuolaidų verslo savininkas, tai būčiau tik pasijuokęs. Visgi, būtent čia atradau nišą kaip užsidirbti pinigų ir dėl to tikrai labai džiaugiuosi“, – pasakojo Edvinas.

Jam antrino ir Karolis: „Sritis gal keista, neskamba labai originaliai. Tiesiog taip gavosi, kad čia rinka dar nėra pilnai užpildyta, o būtent tokiu atveju realiai galima užsidirbti. Labai džiaugiuosi, jog mes atradome šią verslo nišą ir sėkmingai jį plėtojame“.

Susipažino paauglystėje

Būsimi verslo partneriai pažįstami daugiau nei dešimtmetį. Jie susipažino vakarėlyje dar būdami paaugliai.

„Mūsų bendras pažįstamas pasikvietė į svečius. Sakė, jog pažiūrėsime filmų, pažaisime pokerį, pasilinksminsime. Taip ir susipažinome“, – pasakojo Karolis.

„Tiesiog ten šiek tiek pakalbėjome. Buvo bendrų temų, pavyzdžiui, sužinojome, kad abu palaikome „Lietuvos rytą“, o ne „Žalgirį“, kas mūsų mieste nėra labai įprasta. Apskritai visi kalbėjome apie ateities planus, pas mus buvo bendras požiūris, kad geriau kurti kažką savo, o ne dirbti samdomą darbą. Tai žodžiu vienas kitam patikome ir pradėjome bendrauti“, – juokdamasis savo ir Karolio pažintį prisiminė Edvinas.

Po mokyklos kartu prekiavo dviračiais

Artimais draugais tapę Edvinas ir Karolis pirmąjį savo „verslą“ bandė kurti vos baigę mokyklą. Jo veikimo principas buvo labai paprastas. Vaikinai supirkinėjo dviračius ir bandė juos parduoti brangiau. Deja, ši veikla nedavė norimų rezultatų.

„Buvome labai jauni ir prekiavome dviračiais. Nėra taip, kad tai buvo nenaudinga. Mes ir uždirbome, tiesiog turbūt darydami bet ką kitą būtume uždirbę daugiau. Realiai buvo naudinga patirtis iš kurios vėliau gimė daugiau idėjų“, – pasakojo Edvinas.

Užsienyje keliai išsiskyrė

Bendražygių keliai išsiskyrė tuomet, kai jie laimę nusprendė išmėginti užsienyje. Karolis išvyko į Olandiją, o Edvinas į Airiją.

„Važiavau į Olandiją labiau vedinas greitų ir didelių pinigų troškimo, nei noro tiesiog išvažiuoti. Ten išties ir uždirbau, buvo naudinga patirtis, bet bendrai darbinių įgūdžių ten neįgavau. Nepatobulėjau kaip žmogus“, – sakė Karolis.

Edvinas savo išvyką į Airiją apskritai įvardina kaip klaidą: „Ten užsidirbti galima, bet ne viskas pinigais matuojama. Darbai ten neturi pridėtinės vertės, na nebent dirbi sau“.

Vienbalsiai sutaria: Lietuva pilna galimybių

Paklausti ar negalvojo verslo kurti užsienyje, draugai sako, jog ne ir teigia, kad pilna galimybių yra ir Lietuvoje. Svarbiausia – jų ieškoti.

„Daug kas sako, kad čia labai sudėtinga kažką kurti. Tų žmonių aš paklausčiau ką jie bandė, nes klausimas ar išvis bandė. Sutinku, kad visiems verslams reikia kapitalo, pradžioj turi kažkiek savo investuoti, tai tam kapitalui galima užsienyje greitai pinigų susirinkti. Tuo požiūriu tai naudinga patirtis, bet bendrai Lietuvoje galimybių pilna, dar kartą pasikartosiu – ieškokite laisvų nišų, nebijokite klysti ir atrasite savo vietą“, – sakė Edvinas.

Ankstesnis straipsnisSveikos, Kalėdos: kaip paruošti sveikatai naudingesnius šventinius patiekalus?
Kitas straipsnisJonavos KKSC mažojo futbolo berniukų futbolo taurės turnyre – antra vieta

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia