Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga ŽAISLAI VAIKAMS – pagrindinės mados ir tendencijos Lietuvoje

ŽAISLAI VAIKAMS – pagrindinės mados ir tendencijos Lietuvoje

3064
0

Tai, kas buvo populiaru prieš 10 ar 20 metų, šiandien jau nėra aktualu – tą galima pastebėti ir žaislų rinkoje. Žaislų mados ir tendencijos kinta tiesiog žaibišku greičiu, todėl norintys padovanoti vaikams žaislų kartais sutrinka: ką vertėtų pasirinkti? Šiuo metu siūlomų žaislų asortimentas yra tikrai platus, taigi, kaip nesuklysti ir parinkti tikrai tinkamą žaislą? Apie žaislų madas ir vyraujančias tendencijas Lietuvoje kalbamės su Ineta Valiulyte, MB „Jokarė“, didmeninės ir mažmeninės prekybos žaislais(www.kenditoys.com), atstove.

Kas turi didžiausią įtaką žaislų pasirinkimui?

Tenka pastebėti, kad didžiausią įtaką tam daro televizija. Vaikai, pamatę reklamuojamus žaislus, jų įsigeidžia. Toks pats žaislas, pamatytas parduotuvėje, galbūt taip smarkiai nesudomintų, tačiau reklama padaro savo. Reklama veikia ne vien tik vaikus, bet taip pat ir suaugusiuosius. Iš dalies tai padeda paprasčiau apsispręsti, kokius žaislus pirkti, tačiau, žiūrint iš kitos pusės, reklamuojamų prekių pasirinkimas tikrai ne visada yra pats geriausias. Būtent televizija padeda greičiau įvesti tam tikrus naujus žaislus į rinką – jie pritaikyti masinei prekybai, ir paprastai būna išparduodami greičiausiai.

Ar mediniai žaislai šiuo metu yra populiarūs?

Ir taip, ir ne. Rūpinimasis ekologija šiuo metu tampa vis populiaresnis, todėl ieškoma tokių žaislų, kurie nebūtų kenksmingi aplinkai ir pačiam žmogui. Vis dėlto, mediniai žaislai šiuo metu tikrai nesiekia tokio populiarumo, kokį buvo įgiję prieš maždaug 20 metų. Medinius žaislus dažniau perka tie asmenys, kurie supranta to prasmę, tačiau ekologiškumo svarbą suvokia tikrai ne kiekvienas pirkėjas. Mediniai žaislai yra brangesni už kitus, tačiau jų kokybė geresnė. Vis dėlto, statistinis pirkėjas labiau kreipia dėmesį į tai, ar žaislas yra „ant bangos“, ir ar jo kaina pakankamai nedidelė.

Kiek pinigų šiuo metu išleidžiama žaislams?

Didžioji dalis pirkėjų žaislams išleidžia maždaug 15-20 eurų. Šio kainų intervalo pasirenkami žaislai šiuo metu yra patys populiariausi. Vis dėlto, žaislams, perkamiems didžiųjų švenčių proga (pavyzdžiui, Kalėdų), neretai nusprendžiama skirti ir didesnę pinigų sumą. Vaikų poreikiai keičiasi labai greitai, todėl natūralu, kad tam didesnė pinigų suma yra skiriama rečiau. Dažnai vertinama tai, kiek laiko žaislas galės pasitarnauti, ir kaip ilgai vaikams jis vis dar bus įdomus. Deja, kokybė yra vertinama tikrai ne visada.

Kokie žaislai šiuo metu yra patys populiariausi?

Populiarumo vis dar nepraranda „Lego“, įvairūs konstruktoriai, mašinėlės, ir, žinoma, lėlės. Vis dėlto, žaislų madas diktuoja įvairūs pasirodę filmukai ir nauji superherojai. Pasirodė naujas filmukas? Štai jums ir nauji žaislai. Ar jie bus perkami, tai priklausys nuo jų kainos, todėl didžioji dalis gamintojų kuria žaislus būtent masinei prekybai.

Kaip manote, kaip ateityje keisis žaislų tendencijos?

Didelė tikimybė, kad pirkėjai ir toliau rinksis prastesnės kokybės žaislus, kurie yra sukurti „greitam suvartojimui“. Gali praeiti tikrai nemažai laiko, kol galiausiai didžiausias dėmesys bus skiriamas būtent žaislų kokybei. Tikėtina, kad ateityje populiarumą išlaikys ir senieji žaislai, atsiras naujos inovatyvios produkcijos, tačiau jos kaina bus didesnė.

Dėkojame jums už pokalbį.

Užs. nr. 245

Ankstesnis straipsnisLietuvos mokyklų žaidynėse Taujėnų gimnazija antra
Kitas straipsnisPrasideda rudens „Maisto banko“ akcija

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia