Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Vertimo biuras ar privatus vertėjas?

Vertimo biuras ar privatus vertėjas?

1195
0

Kai parduodame savo produktus ir paslaugas ne tik Lietuvoje, neabejotinai prireiks profesionalių vertimo paslaugų. Dažna įmonė pradeda ieškoti pagalbos išverčiant tekstus tik tuomet, kai to prireikia, ir prašo vertimus atlikti ne vieną kalbą įvaldžiusio darbuotojo. Galvojama, jog į profesionaliai atliekamas vertimo paslaugas teikiančius vertimo biurus kreiptis nesama didelės būtinybės. Visgi su biuruose dirbančiais vertimo specialistais sukurti ilgalaikiai santykiai po kurio laiko padėtų išvengti nepageidautinų nesėkmių bei gerokai padidintų konkurencingumą.

Vertimo biuras – kodėl verta rinktis

Po kurio laiko neabejotinai pajustume, kokią naudą gali teikti bendradarbiavimas su kompetetingais vertimo paslaugų teikėjais, sukaupusiais didžiulę patirtį bendradarbiaujant su panašaus pobūdžio projektais, bendraujant su paslaugų pirkėjais jų kalba. Kokybiškas paslaugas siūlantys biuro vertėjai galėtų patarti pačiais įvairiausiais klausimais: suvaldyti vertimų srautus, konsultuoti dėl kultūrinių naujausių marketingo kampanijų konotacijų. Vertimo biurai padeda išvengti įprastai daromų klaidų, susiplanuoti įvairias strategijas, pritaikyti televizijos reklamas ar skaitmenines rinkodaros medžiagas tikslinei užsienio šalių rinkai.

Dauguma bendrovių, bandančios su vertimais tvarkytis savarankiškai, vėliau suvokia, jog plečiantis verslui, patiems tvarkytis ganėtinai keblu. Kai bendrovė auga, pradedama stokoti išteklių, todėl vertimų administravimas dažniausiai atsiranda paskutinėje vietoje ar perleidžiamas žemesnių rangų darbuotojams. Taip nebespėjama per nustatytą terminą padaryti būtiniausių darbų, tekstai verčiami pernelyg skubotai, vertimuose pasitaiko netikslumų. Verslininkai neretai skundžiasi nepakankamai gera vertimų kokybe, todėl tokiais atvejais sulaukiama ir žymiai daugiau skambučių ar klausimų, todėl šiose situacijose pradeda išryškėja tokių vertimų administravimo stoka.

Profesionaliai siūlomas paslaugas atliekantis vertimo biure dirba pakankamai nemažai aukštą kvalifikaciją turinčių specialistų, partnerių. Šiuos žmones nesunku pasitelkti į pagalbą išaugus darbų paklausai, konkrečiam projektui įgyvendinti. Vertimo biuras visada turės didesnes galimybes rasti specialistus, kompetentingus atlikti vertimus verslo srityje. Vertimo biuras labai aiškiai suvokia, ko labiausiai stinga klientams, žino rinkos peripetijas, dėl tos priežasties galėtume be įtampos atlikti tai, ką geriausiai mokame, o vertimo paslaugoms pasitelkti minimos srities ekspertams.

Galimybės rinktis

Profesionali vertimo įmonė kiekvienu atveju naudojasi įvairiais pagalbiniais įrankiais, pritaikytais vertimo projektams valdyti. Šių įrankių teiktina nauda, palyginus su elementariu Excel įrankiu, nepaprastai didžiulė. Pirmas reikšmingas žingsnis teikiant paslaugas, susijusias su kalbomis, – vertimo atminties kūrimas. Ne trumpalaikėje perspektyvoje vertimų atmintis galėtų padėti apkarpyti sąnaudas. Naujų projektų įgyvendinimo metu vertimo atitikmenų ieškoma vertimo atmintyje, kurie vėliau naudotini naujuose projektuose. Tai apkarpo sąnaudas, gelbsti išlaikant kalbos nuoseklumą.

Tokiam atvejui įprastai reikės sudėtingų ir brangiai kainuojančių įrankių, tad, jei norėtume kaupti vertimų atmintį, turėsime į tai investuoti nemenkas pinigų sumas. Negana to, siekiant, jog darbas būtų atliekamas kruopščiai, vertimo įrankius, atmintį reikia nepertraukiamai prižiūrėti. Profesionalūs vertimo paslaugų teikėjai, tokie kaip Vilniuje veikiantis vertimų biuras „Lisnora“ gali tai atlikti, tad tam nebereikės papildomų investicijų ar išteklių.

Pastaruoju laikotarpiu itin sparčiai plinta mašininis vertimas. Tokio vertimo programa geba išversti tekstą per trumpą laiką ir pigiai, taip kai nesugeba žmogus, bet šiuos vertimus neišvengiamai privalo redaguoti profesionalūs ir patyrę specialistai – vertėjai, specialiai apmokyti naudoti bei valdyti šiuos vertimo įrankius. Kai projektas didesnės apimties, keliolikos šimtų ar net tūkstančių žodžių, apimties, realu sutaupyti apie 40 procentų kainos, žymiai pagerinti projekto įgyvendinimą.

Pačioje pradžioje projektų valdymas organizacijoje paprastai ir pasiteisina, bet šio požiūrio trūkumai žymiai lenkia naudą. Bene dažniausiai pasitaikančių tokių bėdų – išlaikyti nuoseklumą.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą