Home Verslas Rėmėjų medžiaga UAB „Kredito partneris“ pataria: Paskolos gavimas verslo pradžiai ar vystymui nuo A...

UAB „Kredito partneris“ pataria: Paskolos gavimas verslo pradžiai ar vystymui nuo A iki Z

237
0

Jei turite išgrynintą verslo idėją ir vieninteliu stabdžiu tampa finansų trūkumas – ne bėda. Yra tūkstančiai būdų gauti finansavimą savo verslui, tad svarbu kruopščiai atlikti namų darbus ir išsirinkti Jūsų verslui ir situacijai palankiausią finansuotoją bei finansavimo būdą – tai gali būti tradicinis bankas, kredito unija, paskolų davimo kompanija ir t.t. Tam, kad išteklius verslo pradžiai ar vystymui gautumėte greičiau, galite atlikti kelis paprastus žingsnius:

  • Tikslios sumos žinojimas. Norėdami gauti finansavimą verslo pradžiai ar plėtrai, pasiskaičiuokite tikslią reikiamą sumą. Žinote, kad neišvengiamai reikės nuomotis patalpas, nusipirkti ar atsinaujinti įrangą, susimokėti už licencijas ir notaro paslaugas – susiskaičiuokite visą reikiamą sumą ir, eidami ieškoti finansavimo, žinokite savo verslo pradžiai reikiamą tikslią sumą su įvertintu rizikos kapitalu. Iki galo neapskaičiuotos, per mažos sumos paėmimas padidina papildomų paskolų ėmimo riziką ir sulėtina verslo augimo tempą. Taip pat, net 80 % naujų verslų yra finansuojami asmeninėmis lėšomis, kas sukelia asmeninio bankroto riziką. Kalbant apie finansus, visada reikia turėti planą B – turėti rizikos kapitalą.
  • Pasidomėkite skirtingomis paskolų davimo bendrovėmis. Neapsiribokite artimiausiais ar žinomiausiais kreditoriais. Pasikonsultuokite su keliais iš jų, sužinokite, koks paskolos tipas tinkamiausias Jūsų idėjos išpildymui ir ieškokite palankiausių sąlygų. Naujausios apklausos rodo, kad tradiciniai bankai atmeta vis daugiau paraiškų dėl paskolos verslo pradžiai ir vystymui (Lietuvos Banko duomenimis, daugiau nei 50 proc. smulkaus ir vidutinio verslo atstovų negauna paskolos verslo plėtrai), todėl, jei papulsite į šį tarpą žmonių pasidomėkite netradiciniais kredito davėjais, nebijokite ieškoti lankstesnio varianto su mažomis palūkanomis ir sąlyginai ilgu išsimokėjimo terminu. Daugiau apie finansavimą Credit Partner – https://creditpartner.lt/
  • Pasiruoškite reikiamus dokumentus. Norėdami gauti finansavimą verslo pradžiai ar vystymui, prieš eidami pas kreditorius pasiruoškite reikalingus dokumentus. Turėkite verslo planą, apimantį verslo formos pasirinkimą, produktą, auditoriją, kuriai dirbsite, savo tikslus, bei planuojamą metinį finansinį planą su visomis galimomis išlaidomis ir pajamomis geriausiu ir blogiausiu scenarijaus atveju. Būkite pasiruošę aiškų savo verslo biudžeto pajamų ir išlaidų planą.
  • Pasitikrinkite ar atitinkate paskolos gavimo reikalavimus. Norėdami gauti finansavimą verslo vystymui, žinokite, kad kredito davėjai patikrins Jūsų verslo pelningumą ir augimą, taip pat – asmeninę kredito istoriją, tad pasistenkite, kad ji būtų teigiama, nes taip gausite geresnes sąlygas.

Planuodami imti paskolą verslo pradžiai ar vystymui nepamirškite realiai ir kritiškai vertinti savo finansų. Nuo idėjos iki jos išpildymo mus dažniausiai skiria vos keli žingsniai, tad gerai paruoškite savo namų darbus ir pirmyn!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here