Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Šventinis dekoras: kaip puošti namus šįmet?

Šventinis dekoras: kaip puošti namus šįmet?

395
0
dekoras

Iki didžiųjų metų švenčių liko ne tiek jau ir daug – pats metas pradėti svarstyti ne tik apie dovanas, bet ir apie namų papuošimą. Juk nuo aplinkos smarkiai priklauso tiek šeimos narių, tiek svečių nuotaikos. Interjero specialistai kasmet išskiria tam tikras dekoro gaires. Ne išimtis ir šie pandeminiai metai. Taigi, pasidairykime – kas bus svarbiausia puošiant kalėdinę eglę, stalą ir visus namus?

Daugiau kalėdinių eglių – daugiau džiaugsmo

Galbūt dėl to, kad šiais metais tęsėsi niūrūs viso pasaulio gyventojų išbandymai, interjero dizaineriai pastebi ryškią tendenciją: puošti ne vieną, o kelias eglutes. Jei jūsų namai erdvūs, išties verta apgalvoti tokią idėją – tik įsivaizduokite, vaikai turėtų nuosavą, kad ir nedidelę, eglutę, o dar viena ar kelios puoštų svetainę, pasitiktų svečius prieškambaryje.

Persistengti, žinoma, nereikia. Stenkitės išlaikyti panašią stilistiką, o vieną kažkurį medį paverskite centriniu. Jis tegul būna didžiausias ir puošniausias. Jei turėsite kelias kalėdines eglutes, papildomai gausiai namų nepuoškite – taip išlaikysite skoningą šventišką įspūdį. Beje, nesidairykite tobulų, simetriškų medžių: verčiau jie tegul būna išties natūralūs.

Natūralumas, gamtos motyvai ir jauki šiluma

Tiek eglės, tiek namų puošyboje šįmet pastebimas noras sujungti šventiškumą su gamtiškumu. Būtent šiuos dalykus daugelis iš naujo atrado pastaraisiais metais. Tad dekoruodami namų erdves Kalėdoms ir Naujųjų metų sutikimui drąsiai rinkitės tai, kas suartina gyvenamąsias patalpas su lauku, gamta. Beje, jei planuojate atnaujinti ir baldus – turėkite mintyje, jog kitais metais natūralumas atsispindės ir interjere, tad neprašausite, jei naujieji svetainės, miegamojo ar prieškambario baldai bus mediniai, su gamtiniais motyvais.

Grįžtant prie švenčių – pasirūpinkite natūraliais papuošimais, tokiais kaip kankorėžiai, eglišakiai, džiovintos gėlės. Pravers atitinkami audiniai – linas, medvilnė, vilna, taip pat ir kailiai. Baltus audinius galite sluoksniuoti, tarsi sudarydami sniego pusnis. Baldų paviršius puoškite ir natūraliais augalais, tokiais kaip klasika virtusios puansetijos, kalėdiniai kaktusai. Tegul apie gamtos grožį byloja net menkiausios detalės.

Akcentas – tvariai nostalgijai

Nostalgiją keliantys puošybos elementai šįmet taip pat madingi. Kalbame ne tik apie eglutės žaisliukus: prisiminkite, kas su žiemos šventėmis siejosi vaikystėje, jaunystėje. Tokių detalių juk tikrai daug. Kai kam tai senovinės žvakės, popierinės dailios servetėlės, kitiems – citrusų aromatai, prabangios krištolo taurės. Iš spintų glūdumų ištraukti dekoro sprendimai siesis ne tik su vintažu, bet ir tvarumu, tad vietoje laikinų niekučių be dvejonių naudokite tai, kas jau patikrinta laiko. Jei pavyks suderinti sidabrinę, aukso ir gilią mėlyną spalvas – rezultatas bus ypač stilingas.

Tokios yra ryškiausios šių metų dekoro tendencijos, susijusios būtent su žiemos šventėmis. Mūsų patarimas – nepamirškite ir savitumo, individualumo. O kad pokyčiai džiugintų ir kitąmet, pasidomėkite 2022 m. interjero gairėmis. Tuomet galbūt išnaudosite progą ir drąsiau atsinaujinti. Jei prieš šventes keisite, pavyzdžiui, svečius pasitinkančio prieškambario baldus, stilingų ir nebrangių komplektų rasite čia: https://www.baldaipl.lt/baldai/prieskambaris/prieskambario-komplektai

Ankstesnis straipsnisLiudo Mikalausko ir Vytauto Lukočiaus koncertas „Pagaminta Lietuvoje“
Kitas straipsnisFloristai apie 2022-ųjų tendencijas: keisis spalvos ir dizainas

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia