Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Paskolos internetu, kredito istorija ir palūkanos – ką reikia žinoti?

Paskolos internetu, kredito istorija ir palūkanos – ką reikia žinoti?

389
0

Prireikus paskolos, daug galvoti netenka – paskolos internetu tiek paplitusios ir gerai žinomos Lietuvoje, jog tai greitesnis paskolos būdas nei nueiti skolintis pas kaimyną. Ieškantys kiek didesnės sumos, dažniausiai naršo po paskolų įmonių tinklalapius, ieško akcijų ir nuolaidų paskoloms. Tačiau išsirinkę geriausią variantą galite nustebti ir nesulaukti paskolos išdavimo. Nes ne visada renkatės jūs, paskolų išdavimo įmonės taip pat turi savo kriterijus ir jei jūsų kredito reitingas yra blogas, gali būti atsisakyta išduoti paskolą arba pasiūlyta už ne tokias palankias sąlygas kaip buvote išsirinkęs. Visa tai galima suvesti į formulę: paskolos internetu geromis palūkanomis išduodamos tik turint gerą kredito reitingą.

Kas yra kredito reitingas ir kuo jis svarbus?

Kredito reitingas arba kitaip kredito istorija yra žmogaus finansinis gyvenimo aprašymas (CV), kuriame fiksuojami visi finansiniai įsipareigojimai ir jų vykdymas. Kiekviena sudaryta abonementinė sutartis, kiekvienas kreditas, paskola, lizingas ir atsiskaitymas už juos fiksuojami į kredito istoriją ir priklausomai nuo įsipareigojimų vykdymo skaičiuojamas kredito reitingas. Kadangi jau paminėjome, jog bloga kredito istorija lemia ne tokias palankias paskolos išdavimo sąlygas, privalu paminėti kas lemia kredito reitingo blogėjimą:

• Nuolatinis pradelsimas apmokėti paskolos įmokas;
• Pavėluota grąžinti kreditą;
• Pavėluotas apmokėti telekomunikacijų bei kitų paslaugų sąskaitos;
• Dažnas kreipimasis su prašymu gauti paskolą pas skirtingus kreditorius;
• Skolų išieškojimas per antstolius.

Dažna situacija mažinanti kredito reitingą, yra nepiktybinis nemokėjimas. Štai pavyzdžiui, kas mėnesį gaunate kelių eurų vertės sąskaitą. Manote, jog daugiau sugaištate laiko ją mokėdami nei yra jos vertė, tad laukiate „kol susikaups didesnė suma“. Galiausiai po kelių mėnesių apmokate iškart kelias. Tačiau toks elgesys jau traktuojamas kaip sąskaitų neapmokėjimas ir automatiškai mažina kredito reitingą. Kaip išvengti tokios situacijos? Apmokėti tokias sąskaitas po kelias į priekį, geriau sąskaitoje permoka, nei skola.

Paskolų palyginimo portalai – mažiausių palūkanų paieška

Kredito reitingo pakeisti nepavyks, jis kuriama palaipsniui ir yra tarsi jūsų gyvenimo istorija. Paskolos prašymo momentu visos įmonės mato tą pačią jūsų istoriją. Tačiau prireikus paskolos, verta naudotis paskolų palyginimo portalais ir ieškoti geriausio varianto. Šiuo metu rinkoje veikia keliasdešimt paskolų išdavimo įmonių, tad apsilankyti kiekvienos jų tinklalapyje, peržiūrėti pasiūlymus, sąlygas, yra daug maž neįmanoma. Tačiau įmanoma apsilankyti keliuose paskolų palyginimo portaluose ir taip išsirinkti patraukliausius pasiūlymus.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą