Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Laimingas augintinis – laimingas ir jo šeimininkas

Laimingas augintinis – laimingas ir jo šeimininkas

871
0

Kaip žinoti, kada jūsų augintinis laimingas? Galbūt tai, kaip jie elgiasi, arba kaip jie reaguoja, kai grįžtate namo. Jei esate žmogus, kuris rūpinasi savo augintiniu, tai tikriausiai savaime žinote, kad jūsų augintinis yra laimingas, tačiau yra tik viena problema, jog jūs negalite tiksliai paaiškinti fakto, kaip jūs supratote, kad jūsų augintinis yra laimingas. Augintiniai jaučia emocijas, panašias į mūsų, tačiau negali jų išreikšti taip, kaip mes. Jie parodo savo jausmus kūno kalba, elgesiu ir net sveikata. Ir tikėkite ar ne, yra tam tikrų požymių, rodančių šuns laimę.

Ar jūsų šuo laimingas ir kaip tai suprasti? 

Šunys turi 2–2,5 metų vaiko emocines galimybes, tai reiškia, kad jie patiria tokias emocijas kaip džiaugsmas, baimė ir pyktis. Tiesą sakant, šunys turi tuos pačius hormonus ir patiria tuos pačius cheminius pokyčius, kuriuos žmonės jaučia emocinių pokyčių metu. Kaip ir 2 metų vaikui, jūsų šuniui trūksta žodyno, kuris pasakytų, kaip jaučiasi. Tačiau, kaip ir mažamečiui, šunų kūno kalba ir elgesys perteikia jų tuo metu išgyvenamas emocijas. Pavyzdžiui, daugelis iš mūsų žino, kaip atrodo, kai mūsų šuo yra „nusivylęs“, mat jis būna vangus ir ne toks energingas kaip įprastai. Apskritai kalbant, laimingas šuo turės atsipalaidavusią kūno kalbą. Štai keletas fizinių laimingo šuns požymių:

  • Minkšta, iš dalies atvira burna
  • Atsipalaidavusios ausys
  • Atsipalaidavusi laikysena, pakelta galva, atsipalaidavusi uodega, užtikrinta laikysena
  • Apsivertė, kad parodytų savo pilvą
  • Padarydami „žaidimo lanką“, nugara ore ir krūtinė nuleistos ant žemės kaip kvietimas žaisti

Žinoma, kiekvienas šuo yra skirtingas, tačiau vis vien juos sieja vienas bendras dalykas, kai jie būna laimingi –  energingumas bei jų kūno kalba, kuri kaip buvo minėta yra kupina pasitikėjimo savimi.

Geriausias būdas norint išlaikyti jūsų šunį laimingą yra tiesiog pasirūpinti jo fiziniais, intelektualiniais ir emociniais poreikiais. Įsitikinkite, kad jis turi sveiką mitybą, kurioje yra apstu jo organizmui reikalingų maistinių medžiagų, o produkciją, kuri turi puikų kainos bei kokybės santykį galite rasti Epet.lt, tinkamą fizinį krūvį, pakankamai psichinės stimuliacijos ir daug meilės bei dėmesio. Kitas būdas užtikrinti savo šuns laimę yra rūpintis savimi, mat šunys ne tik patiria savo emocijas, bet ir reaguoja į mūsų nuotaikas. Kuo sveikesnis ir laimingesnis bus pats šeimininkas, tuo labiau ir jūsų šuo džiaugsis kiekviena akimirka, mat gyvenimas aplinkoje, kuri džiugina turi taip pat labai daug įtakos laimei, kaip ir prieš tai visi išvardinti kriterijai.  Galiausiai atminkite, kad „laimė“ yra tik viena iš daugelio emocijų, kurias jūsų šuo gali jausti. Svarbu atkreipti dėmesį į savo šuns emocines užuominas, nes kūno kalbos ar elgesio pokyčiai gali rodyti emocinį stresą, fizinį diskomfortą ar ligą. Tačiau taip pat svarbu leisti nuotaikai kisti. Galų gale, visi kartais susinervina. Kol jūsų šuo yra sveikas ir prižiūrimas, galite būti ramūs, kad jis yra laimingas bei viskuom patenkintas.

Ankstesnis straipsnisKaip išmokti siuvinėti kryželiu?
Kitas straipsnis„Meno dienose“– muzika, animacija ir vaizduojamasis menas

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia