Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kuo skiriasi paskolos fiziniams bei juridiniams asmenims?

Kuo skiriasi paskolos fiziniams bei juridiniams asmenims?

4266
0

Pritrūkus santaupų didesniems pirkiniams, automobilio įsigijimui, būsto remontui, medicinos bei sveikatinimo paslaugoms apmokėti, dažnas fizinis asmuo kreipiasi dėl banko paskolos. Tuo tarpu juridiniai asmenys gali rinktis verslo paskolas arba turimų verslo paskolų refinansavimo paslaugą. Pasirinktas paskolos tipas turi numatytą palūkanų normą, galimą pasiskolinti mažiausią bei didžiausią finansavimo sumą, laikotarpį, per kurį reikia grąžinti paskolą ir tam tikrus reikalavimus, taikomus paraiškų teikėjams. Taip pat paskolos fiziniams bei juridiniams asmenims skiriasi ne tik skolinamos pinigų sumos dydžiu, bet ir jų sąlygomis. Platesnę informaciją apie paskolas rasite šiame puslapyje.

Tam, kad fizinis asmuo gautų paskolą, jis turi atitikti jau minėtus banko taikomus reikalavimus. Asmens amžius turi būti ne jaunesnis nei 19 metų, o oficialios mėnesio pajamos atskaičius mokesčius negali būti mažesnės nei 230 eurų. Tačiau dėl finansavimo iš banko visuomet galima kreiptis kartu su bendraskoliu, nes tokiu atveju yra vertinamos bendros šeimos narių pajamos. Teikiant paraišką asmuo privalo sutikti, kad jo asmeniniai duomenys bus tvarkomi to reikalaujančių institucijų. Tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys prieš priimdami sprendimą skolintis, turi gerai įvertinti finansines galimybes ir būti tikri, kad pasiskolintą pinigų sumą galės grąžinti laiku, be jokių pradelstų mokėjimų. Jeigu fizinis asmuo praeityje turėjo įsipareigojimų, tačiau nepradelsė mokėjimų ir paskolą grąžino laiku, tai neturėtų tapti kliūtimi naujos paskolos gavimui. Vartotojų patogumui, fiziniams asmenims skirtos paskolos nereikalauja turto įkeitimo ar pradinio įnašo, tuo tarpu juridiniams asmenims yra taikomas reikalavimas dėl užtikrinimo – nekilnojamo turto įkeitimas.

Fiziniams asmenims yra teikiamos įvairių tipų paskolos. Vartojimo paskola – didesniems pirkiniams įsigyti, kelionėms, buitinės technikos, baldų, elektronikos priemonių įsigijimui. Taip pat šis paskolos tipas neretai yra pasirenkamas turimos transporto priemonės remonto darbams apmokėti ar pritrūkus santaupų iki atlyginimo gavimo. Kitas paskolos tipas – automobiliui įsigyti. Ši paskola nereikalauja pradinio įnašo ar kitos transporto priemonės įkeitimo. Dėl finansavimo gali kreiptis asmenys ne tik gyvenantys Lietuvoje, bet ir kitose užsienio šalyse. Sulaukus teigiamo paskolos automobiliui įsigyti sprendimo, asmuo per 30 dienų savarankiškai gali išsirinkti, kokią transporto priemonę jam pirkti. Dera paminėti, jog pasiskolinti galima didesnę pinigų sumą negu kainuoja automobilis. Papildomai pasiskolinta suma neretai apmokamos tokios išlaidos kaip transporto priemonės draudimas, norimos įsigyti padangos ir pan.

Paskola namų remontui – populiarus pasirinkimas jaunų šeimų tarpe, kuomet įsigijus nuosavą būstą siekiama jį atnaujinti, renovuoti, įsigyti naujus baldus ar senus pakeisti naujais. Finansavimas renovacijai suteikia galimybę apmokėti reikiamas įsigyti medžiagas bei specialistų atliekamus darbus. Paskola medicinos ir sveikatinimo paslaugoms apmokėti taip pat išduodama fiziniams asmenims, kuri suteikia galimybę finansuoti įvairių gydymų išlaidas, reikiamus atlikti tyrimus, vaistų pirkimą, aktyviam ir sveikam gyvenimo būdui reikalingą inventorių, sporto klubų abonementus ir pan.

Tuo tarpu juridiniams asmenims skirta paskola reikalauja nekilnojamo turto įkeitimo, priešingai, nei fiziniams, taip pat teikti paraiškas verslo paskolai gauti gali tik Lietuvoje gyvenantys asmenys, kurių įsteigta įmonė veiklą vykdo ne trumpiau nei 1 metus. Taip pat turimos įmonės statusas turi būti AB arba UAB, o paraiškos teikėjui būtina pasirūpinti šių dokumentų turėjimu: metinė ataskaita už praėjusius finansinius metus, ne senesnė nei 3 mėnesių pelno/nuostolių ataskaita, einamųjų finansinių metų balanso ataskaita. Juridiniams asmenims pritaikyta verslo paskola suteikia galimybę įgyvendinti individualius įmonės sprendimus, projektus, kuriems reikalingas finansavimas. Paskola juridiniams asmenims gali siekti iki 3 000 000 eurų, tuo tarpu fiziniai asmenys turi galimybę pasiskolinti iki 25 000 eurų.

Ankstesnis straipsnisSportinė stovykla „Sportas – geriausias vaistas nuo visų ligų“
Kitas straipsnisPrisiminti visi iš Ukmergės ištremti žmonės

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia