Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kiek vertas Jūsų būstas?

Kiek vertas Jūsų būstas?

741
0

Ruošiatės dideliems gyvenimo pokyčiams ir norite pakeisti gyvenamąją vietą? Jei taip svarbu žinoti kiek gali būti vertas dabartinis Jūsų būstas. Norint tai įvertinti reikia atsižvelgti į keletą aspektų.

  • Būsto tipas;
  • Miestas;
  • Gatvė;

Būsto tipas

Tai turbūt vienas svarbiausių aspektų pagal kurį galima vertinti kokia gali būti būsto  preliminari kaina. Būsto tipai skirstomi į tokius kaip: namas, butas, kotedžas ir sodyba. Turbūt elementaru, kad namas savo dydžiu ir kitais privalumais lenkia visų būstų kainas, todėl neverta stebėtis kodėl namas gali būti du ar net tris kartus brangesnis už butą. Šiam kainos skirtumui didelę įtaką daro kvadratūra bei tai, kad su namu gaunamas ir privatus žemės plotas, kuriame žmogus gali daryti kas tik jam patinka. Dažniausiai namus renkasi poros ar šeimynos, kurios turi didesnes pajamas, todėl ir namą parduoti galima brangiau.

Miestas

Miestas, kuriame gyvenate gali daryti didelę įtaką būsto kainai. Dažniausiai mažuose miesteliuose būstas kainuoja kur kas mažiau nei sostinėje ar kituose didesniuose miestuose. Net paėmus ir sulyginus identiškus namus, kurių vienas stovi sostinės priemiestyje, o kitas mažo miestelio centre, kaina to kuris sostinėje gali būti net du kartus didesnė. Taip yra dėl to, kad paklausa gyventi dideliame mieste, dėl siūlomų paslaugų, pramogų bei darbo pasirinkimo, yra didesnė, todėl ir pardavinėjamų būstų kainos atsižvelgiant į tai padidėja. Taip pat įtakos turi ir miesto lokacija. Pavyzdžiui namas kurortiniame mieste ant jūros kranto kainuoja kur kas daugiau nei namas mažo miestelio priemiestyje. Taip yra dėl to, kad paklausa gyventi pajūryje yra didelė, o pasiūla nespėja augti.

Gatvė

Tai dar vienas svarbus kriterijus pardavinėjant būstą. Gatvė, kurioje įsikūręs būstas gali turėti gausų paslaugų pasiūlymą, tokių kaip, darželiai, mokyklos, parduotuvės ar kitos paslaugos. Todėl tokie patogumai tai gali padidinti būsto vertę. Taip pat atsižvelgiama į gatvės reputaciją, tai yra, žiūrima ar toje gatvėje dažnai įvyksta nusikaltimai. Žmonės retai nori kraustytis į tokius namus, aplink kuriuos dažnai įvyksta vagystės ar kiti nusikaltimai, todėl būsto kaina tokiose gatvėse kur kas mažesnė nei kitur.

Taigi, norintiems parduoti savo būstą svarbu atsižvelgti į prieš tai minėtus kriterijus ir pasidaryti nedidelę analizę, kiek kiti panašaus pobūdžio namai gali būti verti. Tiksliems duomenims siūloma kreiptis į specialistus, kurie greitai ir tiksliai nustatys kokia yra nekilnojamo turto vertė.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą