Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kas yra tarptautinio bakalaureato programa ir kuo ji ypatinga?

Kas yra tarptautinio bakalaureato programa ir kuo ji ypatinga?

1102
0

Nors žodis „bakalaureatas“ neretai asocijuojasi su „bakalauru“, tačiau tai nėra tapatūs dalykai. Tarptautinis bakalaureatas (IBDP) – tai programa, kuri vienija daugiau nei pusantro tūkstančio mokyklų daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Tarptautinė Bakalaureato organizacija buvo įsteigta 1968 metais, ir per daugiau nei pusšimtį gyvavimo metų smarkiai išpopuliarėjo. Pagrindinis šios organizacijos tikslas – kurti tokią ugdomąją programą, kuri orientuota į akademinį, socialinį, fizinį, emocinį ir kultūrinį vaiko ugdymą. Priežasčių, kodėl verta rinktis būtent tarptautinio bakalaureato programą, yra ne taip ir mažai, taigi, naudinga aptarti pačias svarbiausias.

Žadinamas moksleivių smalsumas

Suprastėjusi motyvacija visuomet skaudžiai atsiliepia moksleivių pasiekimams, todėl svarbu atrasti būdų, kaip paskatinti mokinių žingeidumą ir norą domėtis supančiu pasauliu. Tarptautinio bakalaureato pedagogai siekia, kad moksleiviai domėtųsi aplinka ir nuolatos ieškotų atsakymų į jiems kylančius klausimus. Tarptautinio bakalaureato programa gali būti orientuota ir į pačius mažiausius smalsuolius, ir į vyresniųjų klasių moksleivius: abiem atvejais yra siekiama, kad mokinys norėtų įgyti kiek įmanoma daugiau žinių ir nuolat siektų tobulėjimo.

Savarankiškumo ugdymas

Intelektinis augimas prasideda nuo gebėjimo savarankiškai ieškoti sprendimų, todėl viena svarbiausių Tarptautinio bakalaureato programos tikslų – ugdyti vaikų gebėjimą savarankiškai atrasti geriausius sprendimus. Tarptautinio bakalaureato programa ruošia vaikus savarankiškam gyvenimui: programos dalyviai išmoksta ne tik argumentuoti savo nuomonę, bet ir priimti kitokią nuomonę, kuri kartais prieštarauja asmeniniams įsitikinimams.

Darbštumo skatinimas

Ateitis prasideda jau dabar, todėl vienas IBDP programos tikslų – skatinti vaikų darbštumą ir formuoti teisingą požiūrį į mokymosi procesą. Siekiama, kad vaikai tinkamai įvertintų mokymosi reikšmę ir siektų užsibrėžtų tikslų. Ilgalaikių rezultatų siekimui visuomet yra reikalingas sunkus darbas ir pasišventimas, todėl rūpinamasi, kad vaikai savo ateitimi pradėtų rūpintis jau šiandien.

Mokymasis dirbti komandoje

Vaikai dar ankstyvame amžiuje turi suprasti, kad bendradarbiaudami su kitais gali pasiekti kur kas daugiau. Būtent todėl IBDP programoje yra iškeltas tikslas puoselėti jaunų asmenybių draugiškumą ir norą dirbti komandoje. Kiekvieno žmogaus indėlis tampa kur kas stipresnis, jei puoselėjami draugiški, pagarbūs ir etiški santykiai.

Pilietiškumas – viena svarbiausių vertybių

Taikant Tarptautinio bakalaureato programą siekiama ugdyti pilietiškas asmenybes. Įsipareigojimas ir rūpestis kitais yra vienas svarbiausių raktų į sėkmę, todėl dar ankstyvame amžiuje siekiama išmokyti vaikus su kitais elgtis taip, kaip jie norėtų, kad kiti elgtųsi su jais pačiais. Atsakingo požiūrio formavimas ir mokymas prisiimti atsakomybę yra vieni svarbiausių pilietiškumo pagrindų.

Mokymasis laikantis tarptautinių standartų

Pasirinkus IBDP programą visų dalykų (išskyrus lietuvių kalbą) mokomasi anglų kalba. Tarptautinio bakaureato moksleiviai turi pasirinkti šešis privalomuosius dalykus, kurie yra nukreipti į galimas profesijos pasirinkimo sritis – verslo vadybą, informatiką, žurnalistiką, mediciną ir inžineriją. Moksleiviai mokosi iš IBDP programai paruoštų vadovėlių, todėl ugdymo procesas atitinka aukščiausius tarptautinius standartus.

Mokymosi pasiekimų vertinimas

Tarptautinė bakalaureato programa yra orientuota į aukštus mokymosi kokybės standartus. Vertinamos ne vien tik mokinių žinios, bet taip pat ir įgytos kompetencijos: mokslo metų pradžioje aptariami individualūs ugdymo tikslai, o kiekvieno semestro pabaigoje įvertinama mokymosi pažanga bei parengiami vertinimo aprašai.

Ankstesnis straipsnisUkmergiškiai su svečiais bendravo „Atviruose intelektualiuose vakaruose”
Kitas straipsnisJubiliejinę parodą apžiūrėjo pats jubiliatas

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia