Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip pasirinkti gerą sportinę aprangą?

Kaip pasirinkti gerą sportinę aprangą?

391
0
apranga

Jeigu sporte esate naujokai, nekeista, kad galite nežinoti, kokią aprangą reikia vilkėti sporto metu. Tiesa, pirmo pasitaikiusio rūbo nesinori dėtis, todėl svarbu žinoti keletą aspektų, kurie gali padėti net namuose rasti reikiamus drabužius.

Atsižvelgti į aprangos audinį

Geriausias pasirinkimas treniruotėms yra nevaržanti judesių apranga. Pirmiausiai reikėtų orientuotis į tai, kad audinys būtų pralaidus orui – leistų kūnui kvėpuoti. Ši savybė leis jūsų kūnui nuolat būti atvėsinamam treniruočių metu. Jeigu nusprendėte treniruotis intensyviai ir esate linkę itin gausiai prakaituoti, tuomet rekomenduojama rinktis tokius drabužius, kurie pagaminti iš poliesterio, elastano arba poliuretano pluošto. Na, o jeigu planuojate užsiimti joga, aerobika ar panašaus stiliaus sportu, galite rinktis ir iš šilko audinio pagamintus drabužius. Ši medžiaga yra minkšta, švelni ir maloni kūnui, bet sugėrusi prakaitą, ji tampa sunki, todėl rinktis ją intensyvių treniruočių metu – nereikėtų.

Rinktis prigludusią ar laisvesnę aprangą?

Ar apranga bus labai prigludusi ar laisva – priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį į tai kokį sporto tipą esate pasirinkę. Jeigu žinote, kad nemažai laiko praleisite ant kardio treniruoklių – bėgimo takeliai, dviračiai, laiptai, tuomet geriausia rinktis tokią aprangą, kad jos apatinė dalis būtų prigludusi prie kūno (taip yra todėl, kad plačios kelnės nesipintų tarp treniruoklių). Tamprės moterims arba vyrams yra geriausias šio atvejo sprendimas. Jeigu nemėgstate tamprių, visada gali rinktis tokius treningus, kurie būtų šiek tiek laisvesni, bet labiau aptempti ties blauzdų sritimi. Na, o jeigu jūs užsiimsite kalanetika, joga arba lauke esančiomis sporto šakomis, tokiomis, kaip bėgimas, krepšinis ir pan., apranga gali būti laisva ir tampri, tam, kad nevaržytų jūsų judesių. Žinoma, esant šiltuoju metų laiku, galite rinktis šortus – jų tipas priklausys nuo jūsų sporto šakos, todėl platus jų asortimentas leis jums išsirinkti tinkamus.

Svarbiausias aspektas – patogi avalynė!

Sporto avalynė priklauso nuo jūsų sporto rutinos bei sporto šakos. Labai svarbu, kad sportinė avalynė būtų patogi, idealiai tinkanti prie jūsų kojų, kvėpuojanti ir nesukeltų jokio papildomo diskomforto. Jeigu jūsų sporto šaka yra bėgimas, tuomet reikėtų rinktis lengvus, specialiais padais sukurtais bėgimo batelius, o jeigu esate mėgėjai sunkiųjų svorių, tuomet batai turėtų būti tokie, kurie lengvai sukibtų su grindiniu. Dažniausiai tokio tipo batai būna sunkesni ir turintys tvirtus padus. Renkantis sportinę avalynę, nepamirškite ir apie kojines! Nesidrovėkite ir pasiteiraukite parduotuvės konsultanto apie tinkamų kojinių medžiagą būtent jūsų sporto šakai. Labai svarbu, kad kojinė, kuri bus jūsų sportiniuose bateliuose nesmukinėtų, netrintų ir būtų pralaidi orui.

Svarbiausi sportinės aprangos faktorių yra aprangos audinys, jos tamprumas ir prisitaikymas prie kūno. Pasirinkta tinkama apranga, padės jums ne tik padidinti savo produktyvumą, bet ir įgysite daugiau pasitikėjimo savo jėgomis!

Ankst straipsnisParodoje „Retrospektyva. Mėgstamiausi“ pristatomi Akrolesta darbai
Sekantis straipsnisKeliauju į egzotinę šalį: kuo reikia pasirūpinti?

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įrašyti vardą