Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip pačiam užtaisyti pradurtą padangą?

Kaip pačiam užtaisyti pradurtą padangą?

1192
0

Turbūt daugelis vairuotojų sugeba padaryti tik elementariausius dalykus, kurie susiję su automobilio tvarkymu, pavyzdžiui, papildyti skysčio ten, kur jo trūksta arba pakeisti atsarginį ratą. Visgi, atsarginis ratas yra tikrai ne visuose automobiliuose, todėl verta būtų žinoti, kaip elgtis pradūrus padangą kelyje. Skaitykite straipsnį toliau ir sužinosite, kaip galite tai sutvarkyti savarankiškai bent jau laikinai.

Pradėkime nuo to, jog pirmiausiai padangoje turi būti tinkamas slėgis, todėl reikėtų ją pripūsti oru. Tuomet viską kruopščiai apžiūrėkite tam, jog pastebėtumėte skylę, įpjovimą ar kokį nors užstrigusį daiktą, kuris būtų pradūręs padangą. Kai jau radote pažeistą vietą, galite imtis tolimesnių žingsnių. Paimkite sandarinimo balionėlį ir atidžiai perskaitykite nurodymus ant pakuotės. Ištraukite daiktą, kuris pradūrė Jūsų padangą, jeigu šis vis dar įstrigęs. Tuomet iš balionėlio išeinančią žarnelę tvirtinkite prie ventilio ir purkškite. Taipogi, skylę padangoje galima užtaisyti ir guminiu kaiščiu. Svarbu žinoti, jog šie būdai gelbėja tik tuomet, kai skylė yra dar nedidelė. Be to, galiausiai Jums teks pasikeisti padangą, mat šios priemonės pagelbėja tik trumpam, tačiau tai žinoti vis tiek pravartu.

Norint važinėti kuo labiau saugiai ir komfortiškai, reikėtų nepamiršti tam tikrų taisyklių, susijusių būtent su padangomis. Jas reikėtų keisti sezoniškai, jeigu šios nėra universalios, įvertinti protektoriaus gylį, taipogi, atkreipti dėmesį į  naudojamų padangų amžių. Specialistai rekomenduoja, jog šios būtų ne senesnės, nei dešimties metų. Jeigu nenorite vykti į autoservisą kaskart, prasidėjus naujam sezonui, galite įsigyti universalias padangas. Visgi, jos nėra pilnai pritaikytos nei vienam metų laikui, todėl žinokite, jog atkeliavus šaltajam sezonui, tokios padangos gali neužtikrinti Jūsų saugumo taip gerai, kaip tai atliktų žieminės. Žinoma, dabartiniais laikais, daugelis žmonių nori dar labiau sutaupyti savo laiko, tad daugelį apsipirkimų vykdo internetu. Tai itin patogu, mat visas reikalingas prekes galime įsigyti nekeldami kojos iš namų. Nepamirškite, jog tokiu būdu galite įsigyti ir padangas, todėl neatidėliokite šios automobilio detalės pirkimo, mat tai labai svarbu ne tik komfortiškam važiavimui, tačiau ir Jūsų saugumui. Todėl nepagailėkite šiek tiek investuoti tam, jog kelyje jaustumėtės ramesni bei apsaugotumėte ne tik save, tačiau ir kitus. Visgi, jeigu padangas norite pamatyti gyvai, pasikonsultuoti ar, jog specialistai jas Jums pakeistų – greičiausiai teks vykti į vieną iš autoservisų. Visgi, jeigu norite tik įsigyti naujas – universalios, žieminės ar vasarinės padangos iš melga.lt gali tapti Jūsų išsigelbėjimu. Todėl nedvejokite ir skubėkite pasikeisti pasenusias, sugadintas ar netinkamas būsimam sezonui padangas tam, jog kelyje jaustumėtės ramūs ne tik patys, tačiau saugotumėte ir kitus eismo dalyvius.

Taigi, nors ne kiekvienas iš mūsų gali sugebėti taisyti mašinas, kai kuriuos dalykus tikrai sugebėsime susitvarkyti ir patys. Neturėdami kuo pakeisti sugadintos padangos, tačiau norėdami ją laikinai pataisyti, įsigykite sandarinimo balionėlį ir vadovaukitės aukščiau nurodytomis taisyklėmis bei tuo, kas parašyta ant pakuotės. Visgi, toks taisymo būdas tarnaus tik trumpam tam, jog galėtumėte nuvykti į autoservisą ir nereikėtų galvoti, kas galėtų nutempti Jūsų automobilį. Taip pat, nepamirškite, jog padangas reikėtų keisti ir atsižvelgiant į sezoniškumą, jei šios nėra universalios. Elkitės atsakingai ir apgalvokite savo veiksmus, nes taip ne tik apsaugosite save ar keleivius, tačiau ir visiškai nepažįstamus žmones, su kuriais prasilenkiate eisme. Juk padangos yra itin svarbi automobilio dalis, kuri užtikrina saugumą.

Ankstesnis straipsnisDėkojame Siesikų gimnazijos bendruomenei
Kitas straipsnisPergalės šachmatų turnyruose

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia