Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip iš kavamedžio užsiauginti kavą namuose?

Kaip iš kavamedžio užsiauginti kavą namuose?

724
0

Dažnai kavamedžio sodinukas tampa gražia dovana kavą mėgstantiems draugams. Kartais – ir mums patiems. Ryškūs žali ir dekoratyvūs lapai traukia akį. O vien nuo minties, jog galima gyvai išauginti ir išvysti kavos uogas čia pat, savo namuose, kyla jaudulys.

Kaip auginama kava? Kaip prižiūrėti augalą? Ar galima sulaukti derliaus savo namuose?

Kavamedžių rūšys ir ypatybės

Kavamedis – dvilypis: ir lepus, ir labai paprastas auginti. Kilęs iš Etiopijos, paplitęs pasaulyje ir šiandien auginamas Afrikoje, Azijoje ir Amerikoje. Tai konservatyvus, nemėgstantis pokyčių, augalas, todėl jam tinkamiausias tropikų ir subtropikų klimatas. Egzistuoja kelios kavamedžių rūšys – populiariausios šios trys: arabika, robusta, liberika.

Pirmiausia, identifikuokite, kokį kavamedį turite (arba – norėtumėte turėti).

Arabika auginama kalnuose. Ji nemėgsta aukštos temperatūros, per didelio kiekio saulės. Ideali temperatūra – 24 C. Kavamedis išauga iki 4 metrų aukščio, o pražysta po lietingojo sezono. Ši rūšis išaugina mažiausią derlių, tačiau būtent dėl to turi ryškiausią „charakterį“.

Robusta – dėkingesnė derliaus dydžiu. Ji mėgsta saulę, nėra lepi, tačiau smulkios pupelės skonių gama neprilygsta arabikai.

Liberika – rečiausiasiai sutinkamas kavamedis ir auginamas daugiausiai Filipinuose. Liberika užauga iki 20 metrų aukščio, tad ir reikalauja ypatingų auginimo sąlygų.

Kaip auginti kavamedį namuose?

Išrinkite tinkamą vietą. Jeigu auginate vieną iš daugybės arabikos porūšių, rinkitės vietą, kurioje augalas gautų daug pietvakarinės arba pietinės saulės. Tai sėslus augalas, todėl vietos nekeiskite. Neperlaistykite ir neišdžiovinkite. Užtenka kelių laistymų per savaitę, o svarbiausia – palepinkite. Arabikos kavamedžiui patinka vakarinės vonios, tai yra kas mėnesį nuplaukite lapus tekančiu vandeniu, o saulėtos dienos pavakariais nupurkškite lapus dulksna – tai bus atogražų liūčių atitikmuo jūsų augalui. Naudokite šiltą arba drungną vandenį. Šaltas vanduo kenkia kavai kaip ir temperatūrų skirtumai.

Jei arabikos kavamedis prižiūrimas tinkamai – po 4 metų būsite būsiteti apdovanoti ryškiais kavamedžio žiedais.

O jei nenorite ilgai laukti savo pirmojo kavos derliaus – huracan.lt visada galite įsigyti šviežiausiai skrudintų, naujausių kavos derlių iš viso pasaulio.

Ankstesnis straipsnisAr apsimoka palikti savo automobilį oro uosto stovėjimo aikštelėje?
Kitas straipsnis3 priežastys kodėl jūsų namuose turėtų atsirasti bėgimo takelis

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia