Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kačių sterilizacija – kada ją atlikti?

Kačių sterilizacija – kada ją atlikti?

441
0

Nors katės gimdos ir kiaušidžių pašalinimas yra visiškai saugi procedūra, kuri ilgainiui nesukelia gyvūnui jokių nemalonių šalutinių poveikių, tai vis tiek atsakingas sprendimas kiekvienam šeimininkui. Tačiau kodėl verta atlikti sterilizaciją? Yra kelios labai svarios priežastys.

  • Ruja ir jos sukeliamos pasekmės. Katės rujoja net kelis kartus per metus – tai pasireiškia neįprastu elgesiu, nuolatiniu kniaukimu, katės dažnai pradeda šlapintis namuose, sukeldamos šeimininkams problemų.
  • Palikuonių kontroliavimas. Atlikus šią procedūrą, katė taps nevaisinga, todėl neteks nerimauti išleidus ją į kiemą – neplanuotais kačiukais ji jūsų neapdovanos. Nėštumas taip pat sukelia katei stresą, todėl sterilizacija padės jūsų augintiniui ramiau gyventi.
  • Sumažinta ligų rizika. Sterilizacija sumažina riziką ligų, kurias sukelia hormonų pokyčiai katės organizme.

Kalbant apie tai, kokio amžiaus katei jau galima atlikti šią procedūrą, veterinarai atsako, kad kačių sterilizacija gali būti atlikta gan jauname amžiuje, nes katės subręsta pakankamai anksti, t. y. 6 – 9 mėnesių. Būtent šį amžių veterinarai ir rekomenduoja kačių šeimininkams, tačiau sterilizacija sėkmingai ir saugiai atliekama ir vyresnio amžiaus katėms.

Sterilizacijos nereikia baimintis, o jeigu visgi abejojate dėl augintinio sveikatos ir gerovės, pasikalbėkite su veterinaru.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą