Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Ką žinome apie dirbtinius ir dekoratyvinius akmenis?

Ką žinome apie dirbtinius ir dekoratyvinius akmenis?

639
0

Dekoratyvinis akmuo yra labiausiai tinkamas papuošti ne tik namų kiemo aplinką, lauko terasą, bet ir pastato vidaus interjerą. Dekoratyviniai akmenys puikiai gali tikti ne tik alpinariumui ar akvariumui. Pavyzdžiui, dekoratyvinio akmens luitas gali tapti nuostabiu sodo aplinkos akcentu. Be to, dekoratyvinis akmuo yra patrauklus ir savo kaina.

Iš ko yra gaminamas dirbtinis akmuo?

Dirbtiniai akmenys yra gaminami iš tam skirto baltojo cemento, kuris nudažomas ypatingais, jokių neigiamų oro sąlygų nebijančiais dažais. Taip pat gamyboje dar būna naudojamas aukščiausios kokybės smėlis ir skalda. Gamybos proceso metu sukuriamos įvairios tikrą akmenį pakartojančios formos, spalvos ir reljefai. Dekoratyvinis akmuo leidžia nukopijuoti bet kurią pasirinkto akmens rūšį.

Už kokias fizines savybes dirbtinis akmuo yra vertas pagyrimo?

Dekoratyvinis, dirbtinis akmuo yra žymiai lengvesnis už natūralų akmenį. Išorinė jo pusė atkartoja tikrojo akmens reljefą, o vidinė pusė būna iš anksto paruošta tvirtam priklijavimui. Dėl to, kad dekoratyvinis akmuo yra labai lengvas, jį galima klijuoti tiesiai ant gipsinės arba medžio drožlių plokštės, apšiltinimui skirtos medžiagos bei ant visų kitų mums žinomų paviršių.

Ką savo namuose galima papuošti natūraliu dekoratyviniu akmeniu?

Kadangi dekoratyvinis akmuo nebijo jokio galimo aplinkos poveikio, jis tinka tiek vidinių patalpų, tiek namo išorės apdailai. Viduje dekoratyviniu akmeniu galima įspūdingai papuošti židinį, sienų fragmentus, atramines kolonas, svetainę arba laiptų aikšteles. Jo dėka visai nesunku vidinėje namų erdvėje sukurti žaismingą aplinką ir gyvybingą nuotaiką. Dekoratyvinius akmenis taip galima panaudoti sodybinio sklypo pagražinimui. Tereikia tik smulkmenos – pasitelkti į pagalbą lakią vaizduotę ir kuo platesnį dekoratyvinių akmenų formų spektrą. 

Ar sunkus yra dekoratyvinio akmens klijavimo ant paviršių procesas?

Kaip gi vyksta dekoratyvinio akmens klijavimas? Klijuoti dekoratyvinius akmenis visai nesudėtinga. Keletas patarimų, ką reikia daryti, klijuojant dirbtinius akmenis. Pirmiausiai dekoratyvinius akmenis išdėliokite ant žemės. Iš jų sudėliokite pageidaujamą ornamentų raštą ir pradėkite klijuoti. Dirbtiniai akmenys klijuojami pradedant nuo apačios. Jei naudosite kampinius elementus, tai būtinai nuo jų ir pradėkite. Kai jau padengėte dekoratyvinį akmenį klijais, prispauskite jį prie klijuojamo paviršiaus taip, kad dalis klijų ištrykštų ant šoninio paviršiaus, nes tada bus užpildyti tarpai ir garantuotas geresnis akmenų sukibimas.

Į ką dar reikia atsižvelgti klijuojant dekoratyvinius akmenis?

Dekoratyvinius akmenis, jeigu juos naudosite pastato lauko apdailai, reikia klijuoti tokiais klijais, kurie yra atsparūs ir šalčiui ir karščiui. Plyteles reikia saugoti nuo lietaus iki tol, kol visiškai išdžiūva klijai. Todėl geriausia šito darbo imtis tada, kai ilgesniam laikui sinoptikai žada sausus orus. Taip pat reikia atsiminti ir tai, kad lauke dekoratyvinio akmens plytelių negali klijuoti tada, jei oro temperatūra yra žemesnė nei penki laipsniai šilumos.

Ankstesnis straipsnis„Maxima“ skelbia II-ąjį „Mes – bendruomenė“ konkurso etapą – kviečia balsuoti už atrinktus projektus
Kitas straipsnisTrys keptų bulvių ant laužo receptai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia