Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Dantų protezai užtikrins visavertę kramtymo funkciją

Dantų protezai užtikrins visavertę kramtymo funkciją

2025
0

Nors dantų plombavimas dažnais atvejais gali padėti restauruoti dantis, tačiau kartais ši galimybė nepadeda išspręsti atsiradusių dantų pažeidimų. Kai kuriose situacijose yra rekomenduojami dantų protezai, kurių tipų šiuo metu yra suskaičiuojama ne taip ir mažai. Dantų protezavimas gali būti pasirenkamas ir dėl estetikos, ir dėl visavertės kramtymo funkcijos – tuo atveju, jei dantys yra nuskilę ar kitaip pažeisti, prastėja virškinimo procesas, ir ilgainiui pacientas gali imti skųstis skrandžio skausmais ar kitais sveikatos sutrikimais. Kad taip nenutiktų, visada rekomenduojama kreiptis į odontologijos kliniką, kurioje bus parenkama tinkamiausia dantų protezavimo galimybė, ir restauruojami pažeisti dantys.

Jei pacientas yra netekęs dantų…

Sąvoka „dantų protezai“ neretai asocijuojasi su išimamomis dantų plokštelėmis, tačiau šiandien tuo neapsiribojama. Jei pacientas prarado vieną ar daugiau dantų, jam gali būti siūlomos ir kitos galimybės, pavyzdžiui, dantų protezavimas ant implantų, dantų tilteliai ar lanko atramos protezai. Kiekviena šių galimybių turi savų privalumų bei trūkumų, tad ieškant tinkamiausio sprendimo palanku tai įvertinti:

• Išimamos plokštelės – tai pigiausiai kainuojantys protezai, kuriuos dažniausiai nusprendžia rinktis vyresnio amžiaus žmonės. Tokia protezavimo galimybė gali būti taikoma tuomet, kada pacientas yra praradęs kelis dantis, ir tada, jei burnoje trūksta visų dantų. Plokštelės yra gaminamos individualiai, ir prireikus gali būti koreguojamos, tačiau turėkite omeny tai, kad jos nėra labai patvarios ir reikalauja gana nemažai priežiūros;

• Lanko atramos protezai – tai toks protezavimo metodas, kuris taip pat padeda atstatyti prarastus dantis. Dirbtiniai dantys yra tvirtinami ant lanko atramos, kuri dedama ant gretutinių dantų. Nors tokie dantų protezai laikosi stabiliau nei dantų plokštelės, tačiau taip pat turi nemažai trūkumų – gali būti jaučiamas diskomfortas kramtant, šalia esantys dantys turi būti pakankamai tvirti, ir t.t.;

• Dantų tilteliai taikomi tais atvejais, jei pacientas neteko vieno arba kelių dantų. Tiltelis yra tvirtinamas prie gretutinių dantų, kurie yra nušlifuojami. Svarbu tai, kad tiltelių atraminiai dantys būtų pakankamai tvirti ir sveiki, nes priešingu atveju tokie dantų protezai tarnaus pernelyg trumpai (įprasta dantų tiltelių tarnavimo trukmė siekia 8-12 metų);

• Dantų protezavimas ant implantų – tai pats pažangiausias sprendimas, kuriuo siekiama atkurti prarastus dantis. Palanku tai, kad implantai atstoja dantų šaknis, todėl tai apsaugo nuo žandikaulio nykimo, kuris gresia tada, jei žandikaulis negauna pakankamos apkrovos (pokyčiai pastebimi jau po metų). Nors protezavimas ant implantų kainuoja brangiau nei dantų plokštelės, tilteliai ar lanko atramos protezai, tačiau tikrai verta pagalvoti apie tokią galimybę.

Jei norima užtikrinti geresnį estetinį vaizdą…

Dantų protezai gali būti taikomi ir tada, kai norima užtikrinti kur kas geresnį dantų estetinį vaizdą. Gali būti protezuojami ne tik krūminiai, bet taip pat ir priekiniai dantys, o parinkti dantų protezai atrodys tikrai labai natūraliai. Tuo atveju, jei paciento dantys yra smarkiai pažeisti, puikiu pasirinkimu gali būti dantų vainikėliai, o tuo atveju, jei siekiama restauruoti nedidelius pažeidimus, gali pasiteisinti dantų laminatės, kurios tinka tais atvejais, jei norima maskuoti spalvos pokyčius, patobulinti dantų formą, ir t.t.

Jei norima restauruoti pažeistus dantis…

Jei dantų pažeidimai yra gana dideli, dažnais atvejais dantų vainikėliai gali būti geriausia išeitimi. Tokia pasirinkimo galimybė yra taikoma ir priekiniams, ir krūminiams dantims, o pacientai gali pasirinkti, koks protezų tipas galėtų geriausiai pasiteisinti:

• Metalo keramikos protezai yra pigiausias pasirinkimas, todėl jį nusprendžiama rinktis tikrai dažnais atvejais. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad šie dantų protezai nėra pralaidūs šviesai, tad labiau tinkami tada, kai reikia protezuoti krūminius dantis. Be to, šie dantų protezai kartais sukelia alergiją;
• Cirkonio oksido keramikos protezai kainuoja brangiau, tačiau jie yra puikiai toleruojami organizmo, ir yra pralaidūs šviesai. Jei reikėtų protezuoti priekinius dantis, tikrai galima pagalvoti apie būtent tokią pasirinkimo galimybę.

Kartais pacientams yra gana sudėtinga nuspręsti, kokie sprendimai gali būti pačiais palankiausiais, tad visada palanku kreiptis į specialistus, kurie įvertins jūsų dantų būklę, ir galės patarti, kokie dantų protezai galėtų geriausiai pasiteisinti. Šiuo metu tikrai turime iš ko rinktis, taigi, atrasite tinkamiausią sprendimą.

Apie dantų išimamus dantų protezus skaitykite Šv. Kristoforo odontologijos klinikos svetainėje paspaudę šią nuorodą.

Ankstesnis straipsnisKitąmet neatpažįstamai ims keistis Ukmergės miesto centras
Kitas straipsnisDalyvavo Baltijos šalių tarptautinėje konferencijoje Liubeke, Vokietijoje

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia