Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Dantų balinimas: kaip tuo rūpinosi mūsų protėviai?

Dantų balinimas: kaip tuo rūpinosi mūsų protėviai?

1052
0

Šiandien galime mėgautis ypač įvairiomis grožio bei saugumo procedūromis, tačiau nereikėtų pamiršti, kad visų jų ištakos slypi senovėje. Ne išimtis yra ir dantų balinimas – ar kada susimąstėte, kaip šis procesas atrodė senovėje? Kviečiame susipažinti su įdomiausias faktais.

Šiandien galime rinktis ypač aukštos kokybės dantų balinimo priemones, kurios, teisingai naudojamos, tikrai nesukels jokio neigiamo poveikio jūsų dantims. Tačiau mūsų protėviai rinkosi kur kas drastiškesnius variantus – jie šiam tikslui pasiekti pemzą bei vyno actą. Nereikia ir sakyti, kokios buvo šio sprendimo pasekmės –  priemonės ypač pažeisdavo dantų emalį.

Kaustinė rūgštis – dar vienas radikalus sprendimas, kurį naudodavo mūsų protėviai. Ir nors ji iš tiesų išbalindavo dantis, poveikis būdavo labai trumpas, o ir pasekmes liūdnos – ypač stipriai pažeistas dantų emalis.

Bėgant laikui buvo pasirenkami mažiau drastiški. Štai, pavyzdžiui, apie 1800 metus tuomečiai italų odontologai pastebėjo, kad dėl fluoro naudojimo išnyksta tamsios ant dantų esančios dėmės. Taigi, būtent todėl buvo išrastos fluoro pastilės, kurios atrodė tiesiog kaip saldainiai, todėl jas būdavo ypač lengva įsiūlyti vaikams. Vėliau, pastebėjo teigiamus rezultatus, fluoras buvo pradėtas pilti ir į burnos skalavimo skysčius ar net geriamąjį vandenį.

Poreikis turėtų gražius bei baltus dantis, išliko iki pat šių dienų. Dar daugiau, štai pavyzdžiui, JAV buvo atliktas tyrimas, kuris atskleidė, kad dantų balinimo procedūros populiarumas per pastaruosius 5 – erius metus išaugo net 3 kartus.

Dantų balinimas – ne ką mažiau populiarus pasirinkimas ir mūsų šalyje. Na, o pabaigai belieka tik priminti, kad nors šiandien yra visos galimybės atlikti šią procedūrą ir namų sąlygomis, nereikia pamiršt, kad geriausi rezultatai pasiekiami tuomet, kaip kreipiamasi į profesionalus. Būtent jie įvertina paciento situaciją, parenka ir įgyvendina tinkamiausius bei saugiausius dantų balinimo sprendimas. Daugiau apie profesionalų dantų balinimą galite sužinoti www.pilene.lt.

Ankstesnis straipsnisRankų odos puoselėjimas: esminiai patarimai
Kitas straipsnisIšrinkta rajono bendruomenės sveikatos ambasadorė

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia