Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Dantų balinimas: ar toks sprendimas visada pasiteisina?

Dantų balinimas: ar toks sprendimas visada pasiteisina?

524
0

Gražūs balti dantys turbūt kiekvieno žmogaus svajonė, tačiau tuo gali pasigirti tikrai ne visi. Kai siekiama, kad dantys taptų šviesesni, neretai yra pasirenkamas dantų balinimas, tačiau svarbu žinoti, kad toks sprendimas pasiteisina tikrai ne visada. Taigi, kada galima pasvarstyti apie tokią galimybę, ir kuomet vertėtų pagalvoti apie kitų odontologinių procedūrų pasirinkimą?

Jei dantys yra labai jautrūs…

Jautrūs dantys – gana dažna pacientų problema, kuri sukelia tikrai nemažą diskomfortą. Jei nusprendžiama pasirinkti dantų balinimą, kurį laiką dantys gali būti dar labiau sujautrėję, todėl balinimas jautrių dantų problemą gali paversti dar ūmesne. Žinoma, šiandien galima rasti tikrai nemažai priemonių, kurios padeda atsikratyti dantų jautrumo, tačiau turėkite omeny, kad balinimas gali tik dar labiau pabloginti esamą situaciją.

Plombos ir protezai nenubąla

Svarbu žinoti, kad dantų balinimas tikrai ne visada gali užtikrinti pageidaujamą rezultatą, tad prieš rinkdamiesi šią procedūrą pirmiausia pasikonsultuokite su odontologu. Jei turite dantų plombų arba protezų, dantų balinimo priemonės negalės užtikrinti pageidaujamo rezultato, todėl po atliktos procedūros gali prireikti pakeisti plombas ar protezus. Gana dažnais atvejais dantų balinimas pageidaujamas ir tada, kuomet atliekamas estetinis plombavimas, tačiau balinimą visada rekomenduojama atlikti pirmiau: neįmanoma iš anksto numatyti, kiek dantys nubals, todėl atliekant estetinio plombavimo procedūrą bus galima atitaikyti reikalingą spalvą.

Svarbu pasirinkti tinkamas balinimo priemones

Šiandien dantų balinimas gali būti atliekamas labai įvairiais metodais, tačiau ne visos priemonės yra pakankamai saugios. Prekybos vietose tikrai rasime gausų įvairių dantų balinimo gelių ar kitų priemonių, tačiau jas vertėtų rinktis itin atidžiai. Jei dvejojate dėl tam tikrų priemonių saugumo, visada yra pravartu pasikonsultuoti su odontologu, kuris patars, kokią priemonę vertėtų pasirinkti. Palankiu pasirinkimu gali būti dantų balinimas odontologo kabinete arba specialiai jums pagamintomis kapomis, į kurias galėsite įšvirkšti specialaus dantų balinimo skysčio.

Rezultatai gali skirtis

Nors visada siekiama, kad po atliktos procedūros dantys atrodys kiek įmanoma baltesni, tačiau iš anksto numatyti rezultatą yra beveik neįmanoma. Visada yra rekomenduojama prieš atliekant dantų balinimą pasirūpinti profesionalia burnos higiena odontologo kabinete, nes būtent tai gali užtikrinti kur kas geresnį rezultatą. Tam tikrais atvejais, kuomet dantys turi mikroskopinių pažeidimų, gali būti rekomenduojama rinktis dantų laminates. Tai – itin plonos keramikinės plokštelės, kuriomis yra dengiamas priekinių dantų paviršius. Palanku tai, kad laminatės ilgainiui nekeičia spalvos, todėl balta šypsena galima džiaugtis tikrai ilgą laiką.

Neretai teiraujamasi, kaip ilgai bus galima džiaugtis baltais dantimis, tačiau to neįmanoma numatyti. Dantų balinimas pageidaujamą rezultatą gali suteikti keleriems metams ar vos pusmečiui, nes tai priklauso nuo to, kaip pacientas kasdien rūpinasi dantimis, ar nevartoja dažančių produktų, nerūko, ir t.t.

Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje Vilniuje yra daromas profesionalus dantų balinimas ir balinimas lazeriu. Daugiau informacijos apie šia procedūrą rasite Šv. Kristoforo klinikos svetainėje.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą