Home Verslas Rėmėjų medžiaga Brokolių nauda organizmui

Brokolių nauda organizmui

367
1

 

Praktiškai visi dietologai ir sveikos mitybos šalininkai vienbalsiai rekomenduoja valgyti brokolius. Tačiau daugeliui vaikų bei kai kuriems suaugusiems brokoliai primena ne sveiką maistą, o labiau bausmę. Ir veltui. Brokolis – tai viena naudingiausių daržovių. Ar žinote kodėl? Jei nežinote, štai kelios priežastys valgyti brokolius.

Gerina odos būklę

Taip taip, jūsų odos būklė priklauso ne tik nuo tonikų, prausiklių ir drėkinamųjų kremų. Grožis pirmiausia prasideda nuo jūsų vidaus, sveiko gyvenimo būdo ir mitybos. Kaip tik brokoliuose gausu vitaminų A, C ir E, saugančių odą nuo infekcijų, žalingų saulės spindulių, gerinančių tekstūrą ir mažinančių raukšleles. Tad jei norite džiaugtis sveika ir skaisčia oda, neraukykite nosies prieš lėkštėje rastus brokolius.

Stiprina kaulus

Kaip žinia, vyresnio amžiaus žmonės, ypač moterys, susiduria su silpnų kaulų problema. Ypatingai ji paūmėja po menopauzės, kai dėl hormoninių pokyčių itin padidėja kaulų lūžių ir skilimų pavojus. Šis kaulų tankio retėjimas vadinamas osteoporoze. Tačiau brokoliai puikus prevencijos būdas prieš osteoporozę. Šiose daržovėse esantis kalcis ir vitaminas K užtikrina, kad kaulai ilgai liktų sveiki ir tvirti.

Padeda lieknėti

Džiugi žinia dėl savo kūno linijų nuolat besinervinančioms moterims. Brokoliai – tai idealus produktas laikantis dietos, nes puodelis šių daržovių turi vos 31 kcal. Be to, šiose nekaloringose daržovėse esančios skaidulos padės greičiau pajusti sotumo jausmą.

Malšina alergijos simptomus

Tie, kurie susiduria su įvairiomis alergijomis puikiai supranta, koks tai nemalonus jausmas – varva nosis, raudonuoja akys, skauda galvą ir t.t. Tokios būsenos nei darbuotis, nei pramogauti nėra jėgų ar noro. Tačiau įtraukus į savo mitybą brokolius viskas gali pasikeisti. Šios žalios daržovės turi medžiagų, vadinamų kempferoliais, kurie malšina sudirginimus ir uždegimus. Dėl šios savybės brokolius galima drąsiai laikyti svarbia hipoalerginės mitybos dalimi.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here