Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Baldų užsakymas internetu: kuo jis skiriasi nuo pirkimo iškart?

Baldų užsakymas internetu: kuo jis skiriasi nuo pirkimo iškart?

2345
0

Apie internetinę prekybą šiandien kalba daugelis. Tai patogu ir greita. Tačiau frazė „baldai internetu“ nereiškia to paties, ką „baldų užsakymas internetu“. Šios sąvokos dažnai sumaišomos, nes nėra aiškiai suvokiami jų skirtumai. Kita problema – tai, kad baldų pirkimas ar užsakymas internetu vis dar vertinami prieštaringai. Neigiama nuomonė paprastai pasikeičia įvertinus visus užsakymo internetu privalumus.

Kuo pirkimas skiriasi nuo užsakymo?

Šiandien galima rasti nemažai baldais prekiaujančių elektroninių parduotuvių. Tačiau daugelis jų leidžia prekes tik pirkti, o apie užsakymą internetu neužsimenama. Būtent dėl šios priežasties daugelis vis dar nesupranta, kuo tai skiriasi.

Kalbant paprasčiau, baldai internetu gali būti ne tik perkami renkantis iš galutinio dizaino varianto ir visą sumą mokant iškart. Nemažoje elektroninių parduotuvių dalyje yra būtent taip: pirmiausia leidžiama sudėti pasirinktas prekes į krepšelį, o kitas žingsnis – apmokėjimas. Tik užsakymo atveju suteikiama galimybė prieš perkant gauti komercinį pasiūlymą. Tai renkantis baldus ypatingai aktualu, nes dažnai galima juos modifikuoti – patiems pasirinkti audinį, spalvą, kojeles, kitas apdailos medžiagas. Nuo to priklauso ir prekės kaina. Kitaip tariant, užsakymo galimybė suteikia laisvės individualumui. Todėl ir kainos dažnai pateikiamos tik preliminarios.

Kitu atveju, perkant tiesiai iš elektroninės parduotuvės, paprastai galimybė keisti baldo ypatybių nesuteikiama. Taigi, jie sunkiau pritaikomi prie individualių poreikių ir interjero. Nors tai atrodo greitesnis būdas atnaujinti būstą, dažnai išlieka rizika, kad nupirkti baldai internetu neatitiks lūkesčių: skirsis spalvinė paletė, bus sudėtinga pritaikyti juos prie poreikių. Šiuo atveju užsakymo internetu galimybė, kai galima gauti ne tik papildomos informacijos, bet ir individualų komercinį pasiūlymą, dažnai yra daug naudingesnė, suteikianti daugiau privalumų.

Kaip pirkti, kad galutinis rezultatas tenkintų?

Pirkimas internetu vis dar kelia nepasitikėjimą dėl kelių svarbių aspektų. Pirmasis jų yra netinkamai įvertinamas pardavėjas ar prekybos vieta, antrasis – žinių apie pirkimą internetu trūkumas. Daugeliu atvejų perkant internetu nesigilinama į prekybos vietos reputaciją, nes sandorį lemia žema prekės kaina. Tačiau žemesnė kaina lemia ir žemesnę kokybę. Tai – vienas iš tų aspektų, kurių paprastai neįvertina mažiau žinių ar patirties turintys pirkėjai.

Daugiau kalbėti vertėtų ir apie pardavėjo ar elektroninės parduotuvės pasirinkimą, jos įvertinimą. Juk baldai internetu taip pat perkami suprantant, kad tai – ilgametė investicija. Tad užsisakant prekę iš elektroninės parduotuvės labai svarbu įvertinti ne tik tai, kiek ši kainuos, bet ir pristatymo išlaidas, paties pardavėjo puoselėjamas vertybes. Taip pat privalu patikrinti atsiliepimus ir prekės grąžinimo ar keitimo sąlygas. Būtent dėl to naudingiau yra ieškoti prekės užsakymo galimybės nei pirkti iškart.

Užsakyta prekė tenkins tik tuomet, jei bus pakankamai pasigilinta į kiekvieną aspektą. Pateikus prekės užsakymą ir gavus komercinį pasiūlymą galima lengviau įvertinti visas išlaidas, per paskirtą laiką galutinai apsispręsti, sumokėti tik dalį sumos. Tokiu atveju ir paprasčiau įsitikinti prekės kokybe, pasirūpinti tam tikra garantija, kad baldas tikrai bus pagamintas, o neatitikus poreikių – grąžinti pinigai. Tad jeigu susiruošėte pirkti internetu, nepamirškite išnagrinėti pirkimo taisyklių.

Baldai internetu gali būti įsigyti išties patraukliomis sąlygomis. Tačiau neretai siūloma pirmiausia užsukti į fizinį saloną, čia apžiūrėti ir įvertinti visas baldo ypatybes. Be to, taip lengviau įsivaizduoti, kaip pirkinys atrodys savito dizaino aplinkoje. Tai padeda paprasčiau įvertinti pasiūlą, mintyse suderinti visą interjerą ir baldo estetines ypatybes. Išmėginus, įvertinus baldą savomis akimis, užsakymas internetu būna paprastesnis. Šiandien nebėra būtinybės internetu pirkti iškart – Jūs turite laiko apsispręsti ir gauti individualius pasiūlymus ne tik fizinėse parduotuvėse.

Ankstesnis straipsnisTarptautinis fotografijos pleneras baigėsi paroda
Kitas straipsnisLiepos 6-tąją – viktorina apie karalių Mindaugą

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia