Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Baldų pasirinkimo idėjos mažo kambario interjerui

Baldų pasirinkimo idėjos mažo kambario interjerui

2332
0

Miestams nuolat besiplečiant ir mažėjant gyvenamųjų patalpų plotui, dauguma naują būstą įsigyjančių asmenų susiduria su mažų erdvių problema. Todėl labai svarbu kambario interjerą suplanuoti taip, kad jame tilptų visi Jums reikalingi baldai ir netektų atsisakyti nė vieno iš jų , o interjero detalės vizualiai didintų kambarį ir pridėtų žaismingumo. Žemiau pateikiame 5 patarimus, kaip tinkamai apstatyti mažas erdves.

Visi daiktai – savo vietose

Didžiausia mažų erdvių problema – tai net keletas ne savo vietose stovintys daiktai, kurie sukuria netvarkos ir chaoso pojūtį patalpoje. Žinoma, galima bandyti visus rakandus sudėti į lentynas, tačiau net į lentynas sudėti daiktai dažniausiai atrodo ne itin tvarkingai. Geriausias ir estetiškiausias sprendimas tvarkos kambaryje organizavimui – tai paslėptų stalčių ir daiktadėžių naudojimas. Naudodami šiuos elementus ne tik organizuosite tvarką kambaryje, bet ir sutaupysite daug vietos – stalčius ir daiktadėžes galite įmontuoti į baldus bei visada žinosite, kur guli koks niekutis.

Kiekvienam baldui keletas funkcijų

Nors nuo seno žinoma, jog baldai ne tik vizualiai, bet ir erdviškai mažina kambarį, o tai neturėtų versti Jūsų atsisakyti tam tikrų baldų. Jeigu gyvenate mažos kvadratūros bute, rinkitės daugiafunkcinius baldus: sofas-lovas, stalus-transformerius. Žinoma, nereikėtų apsiriboti vien tik parduotuvėje esančiais sprendimais. Būkite išradingi! Pasitelkę šiek tiek išmonės ir savo auksinių rankų: sofą galite paversti daugiafunkciniu darbo ir poilsio mechanizmu, kuris užims vos keletą kvadratinių metrų ir atliks kelias funkcijas.

Labai svarbu rinktis sofą be atlošų. Sofa – tai itin daug laisvos vietos užimantis baldas, todėl labai svarbu maksimaliai išnaudoti jos funkcionalumą. Geriausia rinktis sofą be atlošų – tokias sofas nesudėtingai galima pertvarkyti į daugiafunkcinius baldus.

Knygų lentynos – būtinas aspektas

Įvairios knygų lentynos – tai bene geriausias pasirinkimas mažoms patalpoms. Jas montuoti galite įvairiai: lentynos gali būti tvirtinmos prie sienų ar net įmontuojamos į baldus. Žinoma, derėtų rinktis nemasyvias, ryškiaspalves arba šviesesnias lentynas. Geriausiai tiks iš medžio ar metalo pagamintos lentynos. Prisiminkite, jog lentynos – tai visiems matoma erdvė, todėl ant jų statykite tik estetiškai atrodančius daiktus.

Panaikinkite ribas tarp kambarių

Kai vietos bute nedaug, atskiri kambariai – tai daugiau trūkumas nei privalumas, nes vėlgi mažina erdvę. Sujungus keletą kambarių į vieną bendrą visumą ir panaudojus tas pačias spalvas ir kitas interjero dekoro detales, gaunama didelė multifunkcė erdvė. Šis sprendimas puikiai tinka jungiant svetainę su virtuvės zona. Nepamirškite ir apie baldų derinimą – baldų formos ir spalvos turi koreliuoti tarpusavyje.

Išnaudokite aukštų lubų privalumus

Jeigu Jums pasisekė ir turite patalpas aukštomis lubomis – būtinai išnaudokite šį privalumą. Idėjų, kaip išnaudoti aukštas lubas – begalė. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų buto lubos itin aukštos (kas būdinga lofto tipo erdvėm), lengvai galite įsirengti antrą aukštą ar antresolę, kuriame bus Jūsų miegamasis ar darbo kambarys.

Laiptus taip pat galima išnaudoti labai efektyviai – laiptuose gali būti įmontuoti stalčiai, kuriuose laikysite savo daiktus.

Pasirinkite tinkamas spalvas

Įrengdami mažos erdvės būstą, atkreipkite dėmesį į tinkamų spalvų pasirinkimą. Renkantis kambario spalvų paletę, rekomenduojama vengti tamsių spalvų, kadangi šios vizualiai mažina kambarį. Tamsius atspalvius rekomenduojame naudoti tik kaip tam tikras detales pabrėžiančius akcentus. Dažydami ar tapetuodami kambarį, rinkitės kuo šviesesnes spalvas – pasirinktos spalvos neturėtų dar labiau mažinti Jūsų kambario. Įrengdami erdvę, venkite nereikalingų aksesuarų ir detalių. Rinkdamiesi interjero detales, vadovaukitės principu „kiekviena interjero detalė turi atlikti kokią nors funkciją“. Nereikalingos detalės tik sugers ir taip ribotą kambario erdvę. Jeigu kambarys Jums atrodo per daug tuščias, papuoškite jį augalais. Nedidelių gabaritų, prie interjero derąs augalas ne tik suteiks Jūsų interjerui gyvybės, bet ir padės Jums jaustis geriau.

Ankstesnis straipsnisVYTAUTAS ČESNAITIS: „Kiekvienas gali atrasti save”
Kitas straipsnisSixt automobilių nuoma – galimybė, kuria tikrai verta pasinaudoti

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia