Pradinis Verslas Ukmergės verslas Pagerbti geriausių rajono įmonių vadovai

Pagerbti geriausių rajono įmonių vadovai

3503
0

Kasmet rajono politikai ir verslininkai susitinka savivaldybės ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialo organizuojamoje konferencijoje „Drauge galime daug“. Jos metu aptariamos šalies ir pasaulio ekonomikos tendencijos, apžvelgiama rajono padėtis Lietuvos ekonominiame gyvenime. Šių metų konferencijos tema buvo „Ateities ekonomika: verslo iššūkiai ir galimybės“. Konferencijoje pagerbtos ir geriausios rajono įmonės.

Šių metų konferencijos Kultūros centre vedėjas Rolandas Vilkončius pradėti perkusijos garsais pakvietė, turbūt žinomiausią, charizmatiškiausią perkusininką Pavelą Giunterį. Pastarasis, sugrojęs porą kūrinių, visus pakvietė į artėjantį tarptautinį perkusinės muzikos festivalį „Percussion Ukmergė 2020“.

Sveikindamas konferencijos dalyvius rajono meras Rolandas Janickas kvietė visus neprarasti ritmo. Seimo narys Juozas Varžgalys siūlė savivaldybėje įkurti skyrių, besirūpinantį verslo pritraukimu. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius pranešė, kad rūmai grįžta į nacionalinį susitarimą ir dirbs be politikavimo.

Susirinkusieji išklausė būrio svečių pranešimų. Lietuvos verslo paramos agentūros direktorius Aurimas Pautienius-Želvys pasakojo apie Europos Sąjungos investicijų Vilniaus apskrityje tendencijas ir galimybes, viena iš LR Bendrojo plano rengėjų Asta Rokickienė kalbėjo apie Tvarius miestus – Vilniaus regiono perspektyvas Lietuvos bendrajame plane 2020-2030 m.

Apie Norvegijos investicijas ir Ukmergėje nuo 2003 metų veikiančio Ukmergės pramonės parko plėtros vizijas iki 2025 metų kalbėjo Ukmergės Pramonės parko, Stansefabrikken valdybos narė Rita Bogužaitė.

Apie visame pasaulyje garsaus daugiaserijinio filmo „Černobylis“ filmavimą pasakojo filmo prodiuserė Lietuvoje Lineta Mišeikytė. Į žiūrovo klausimą „ar Ukmergė tiktų filmuoti „Černobylį?“ prodiuserė atsakė trumpai: „čia per daug gražu“.

LR Ekonomikos ir inovacijų viceministras Dr. Marius Skuodis skaitė pranešimą „Kaip padidinti Lietuvos konkurencingumą“.

Viceministras pasidžiaugė 2019 m. pasiekimais – šalyje atsirado pirmasis startuolis, kurio vertė pasiekė milijardą dolerių. Tai UAB „Vinted“. „Ease of Doing Business“ vertinimu, Lietuva pasaulyje užima 11 vietą. Tai verslo aplinkos vertinimas pagal Pasaulio banko apibrėžtą metodiką ir scenarijus. Atlikdamas šį tyrimą, Pasaulio bankas nagrinėja verslo plėtrą skatinančius ir stabdančius reikalavimus skirtingose valstybėse ir regionuose ir šiuos reitinguoja.

Lietuva 2019 metais pateko į TOP 3 Europos Sąjungoje pagal BVP augimą vienam gyventojui nuo 2000 m. 2019 m. pagerintas 2018 m. pasiektas rodiklis – turistų skaičius išaugo 10,4 proc., palyginus su 2018 m. 3 investuotojai Lietuvoje įtraukti į „Fortune 500“ sąrašą. Ir 2019 m. pirmą kartą nuo 1992 m. pasiektas teigiamas migracijos balansas.

Konferencijoje buvo įvardinti šeši prioritetiniai eksporto iš Lietuvos sektoriai. Pirmiausia, tai baldai (eksportuojami į Vokietiją, Prancūziją), maistas ir gėrimai (Vokietija, Nyderlandai), inžinerija (Vokietija, Prancūzija), IT paslaugos (Švedija, Vokietija), biotechnologijos ir farmacija (Vokietija, JAV), inžinerija/hi-tech (Vokietija, Prancūzija). Prekių eksportas 2019 m. augo 6,6 proc., paslaugų eksportas – 21,9 proc.

Investuotojų atėjimą į Lietuvą lemia kvalifikuota darbo jėga (48 proc.), infrastruktūra ir logistika (37 proc.). Bet investuotojai susiduria ir su iššūkiais: 59 proc. investuotojų nurodė reikiamos kvalifikacijos darbuotojų trūkumą, 30 proc. – išvystytos infrastruktūros trūkumą, 24 proc. – taikomo mokestinio reguliavimo trūkumus, 4 iš 10 investuotojų valstybės institucijoms skiria tik ketvertą už gebėjimą bendrauti su verslu, sprendžiant verslui aktualias problemas.

Apie kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą rodo ir konferencijoje pateikti skaičiai. Inžinierinės pramonės specialistų parengimas: Vilniuje universitetus ir kolegijas baigia 302 specialistai, jų poreikis yra – 500, profesines mokyklas baigia 90 specialistų, kai poreikis tuo metu – 1000. Kaune universitetus ir kolegijas baigia 273 specialistai, profesines mokyklas baigia 67 specialistai, poreikis – 1000.

Konferencija tradiciškai baigėsi Ukmergės verslininkų apdovanojimais.

Pirmąjį apdovanojimą įteikė Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialo direktorius Regimantas Baravykas, Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius ir Rūmų generalinis direktorius Almantas Danilevičius. Jų apdovanojimas – „Padėkos ženklas“, skiriamas žmogui, kurio pastangos ir darbai gerina verslo sąlygas. Jis skirtas buvusiam ilgamečiam savivaldybės administracijos direktoriui, Seimo nariui Juozui Varžgaliui.

Rajono meras Rolandas Janickas, savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialo direktorius Regimantas Baravykas apdovanojo geriausius rajono verslininkus.

Nominacijos geriausiems verslininkams skirtos trys. Verslininkai ir įmonės buvo vertinami pagal 2019 metų rezultatus – darbo užmokestį, neskaitant administracijos, investicijas į įmonės plėtrą, darbo vietų skaičiaus, gamybos bei paslaugų pokytį. Pirmąją nominaciją – „Jaunas ir veržlus 2019 metais“ laimėjo UAB „Bemija“ direktorius Gražvydas Dapkus. 31 metų nominantas yra trečiasis 25-us veiklos metus skaičiuojančios ir 8 darbuotojus turinčios įmonės vadovas. Iš Panevėžio kilęs Gražvydas Dapkus prie šios įmonės vairo stojo 2017 metais. Pernai įmonės turimoje degalinėje buvo atidaryta savitarnos plovykla. Investicija į ją siekė beveik 100 tūkstančių eurų.

Antra nominacija – „Už verslo plėtrą kaimo vietovėje 2019 metais“. Šis apdovanojimas įteiktas Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvui ir jo vadovei Angelei Andrikonienei. Kooperatyvas turi 35 parduotuves, iš kurių 26 yra kaime ir restoraną „Vilkmergė“ bei bendrovę „Ukmergės duona“. Vartotojų kooperatyve dirba 173 darbuotojai. Angelė Andrikonienė kooperatyvui vadovauja nuo 2005 metų. Pernai daugiausia dėmesio skirta kaimo gyventojų aptarnavimo gerinimui ir investuota daugiau kaip 100 tūkstančių eurų. Beveik visose kaimo parduotuvėse įdiegtos naujos šiuolaikiškos informacinės technologijos.

Trečioji nominacija „Už verslo plėtrą 2019 metais“ įteikta UAB „UMP Technika“, kuriai vadovauja direktorius Vilius Domarkas. Įmonė pernai atidaryta Deltuvos gatvėje. Pagrindinė veikla –briketų gamybos hidraulinių presų, šieno, šiaudų smulkintuvų gamyba. Į įmonę investuota 1,5 milijono eurų. 3 tūkstančių kvadratinių metrų gamykloje dirba virš 30 darbuotojų. Šiuo metu įmonės apyvarta daugiau kaip 3,8 milijono eurų per metus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia