Skaitytojo informacija: Nuosavas sąvartynas

    1798
    0

    siuksles3 Pašilėje, Aukštaičių g. gyventojai įsirengė nuosavą mini sąvartyną.

    Vilkmerge.lt

     

     

    Iš skaitytojos, prisistačiusios slapyvardžiu zara, gavome informacijos, kad dar vienas ir gan nemažas mini sąvartynas yra įrengtas ir Pašilėje, Aukštaičių g.
    Nuvažiavome patikrinti ir užfiksuoti to nelegaliai veikiančio „sąvartyno”. Jo ilgai ieškoti neteko. Tik įvažiavus į Aukštaičių gatvę nuo Pašilės g. ir pavažiavus keletą metrų, pievoje, po vieninteliu joje augančiu dideliu krūmu, puikavosi „gražus” šiukšlynėlis. Matyti, kad šiukšlės čia metamos nuolat ir jų vis daugėja. Abejotina, ar šiukšles meta šalia to sąvartyno gyvenantys gyventojai (kažin, ar malonu kiekvieną dieną per langus matyti tokį grožį), bet akivaizdu, kad kai kurie to rajono privačių namų savininkai, nesibodi pavažiuoti toliau nuo savo namų ir mestelti dovanų kitiems, nors ir tolimesniems, bet kaimynams.
    Pasak miesto seniūnijos vyr.specialisto Sigito Labanausko, pastebėjus tokį savaiminį šiukšlyną, apie tai geriausiai pranešti Aplinkos apsaugos departamento Ukmergės agentūrai (Vilniaus g. 140, LT-20112 Ukmergė, tel.: (340) 64539)  ir miesto seniūnijai. Jei šiukšlynas yra privačioje teritorijoje ir yra žinomas šeimininkas, geriausiai informuoti ir jį. Teisinės procedūros yra gana ilgos: užfiksavus pažeidimą, pareigūnai aiškinasi kieno žemė, pagal galimybes – kieno šiukšlės ir kas jas turėtų tvarkyti bei už jų sutvarkymą mokėti. Miesto seniūnija tikisi, kad nuo kitų metų įvedus visuotinį šiukšlių surinkimo mokestį, tokių sąvartynų gerokai sumažės.
    Sąžiningi piliečiai turėtų pranešti apie šiukšlintojus arba net juos sudrausminti, o ne laukti, kol susiformuos šiukšlynas. Dar geriau suorganizuoti talką ir sutvarkyti savo gyvenamą aplinką.

    Dar vienas iš būdų pranešti apie tokias problematiškas vietas yra Maps.lt akcija:
    Gamtos švarinimo akcijos „Darom 2009″ organizatoriai kartu su telekomunikacijų bendrove „Bitė” pristato interaktyvų „Žaliąjį žemėlapį”, kuriame galima žymėti tvarkytinus ir jau sutvarkytus aplinkos plotus visoje Lietuvoje. Gamtos mylėtojai „Bitės” „Žaliąjį žemėlapį” galės stebėti ir pildyti mobiliuoju telefonu WAP svetainėje arba internete visus metus ir taip kartu prisidėti prie aplinkos priežiūros.
    „Bitės” „Žaliajame žemėlapyje”, kuris pasiekiamas mobiliuoju telefonu adresu wap.biteplius.lt/zaliasiszemelapis, arba internete per svetainę bite.lt, gyventojai visoje Lietuvoje galės žymėti aplinkos vietas, kurias reikia tvarkyti arba jau sutvarkytus plotus, taip rodydami gerą pavyzdį kitiems. Žemėlapio naudotojai taip pat galės komentuoti pažymėtus taškus ir diskutuoti apie konkretaus ploto sutvarkymą.
    „Gyventojai džiaugiasi, kad tapo lengva ir paprasta pranešti apie teršiamą aplinką, o atsakingos valstybinės institucijos, regioniniai aplinkos apsaugos departamentai – kad labai operatyviai gauna informaciją ir gali imtis priemonių pašalinti problemas bei nubausti pažeidėjus“, sako BAF direktorius Žymantas Morkvėnas.
    „Šiuo sunkmečio laikotarpiu labai svarbu ir tai, kad suvienijus visuomenės, verslo ir valstybinių institucijų pastangas, galima pasiekti sėkmingų rezultatų, netgi nereikalaujant investicijų iš biudžeto.“. Nuo praeitų metų rudens ši iniciatyva sulaukė daugiau nei 230 pranešimų apie įvairiausias aplinkosaugos problemas – paliktus neeksploatuojamus automobilius, buitines ir statybines atliekas, kanalizacijos nuotekomis teršiamas upes, brakonieriavimą vandens telkiniuose bei miškuose ir t.t.
    Bendradarbiaujant su atsakingomis institucijomis jau pavyko išspręsti ar šiuo metu sprendžiama apie 90 % užregistruotų ir pasitvirtinusių problemų. Daugiausia pateikta pranešimų apie netvarkomas atliekas (104 pranešimai arba 46% visų žinučių), paliktus neeksploatuojamus automobilius (53 pranešimai) bei vandens telkinių teršimą (40 pranešimų), dažniausiai, į vandens telkinius išleidžiamą kanalizaciją, bei vandens telkinių ir jų pakrančių šiukšlinimą.
    Svetainėje www.maps.lt kviečiame registruoti aplinkai daromą žalą, ypatingą dėmesį skiriant saugomų gamtinių vertybių niokojimo, netinkamai ir nelegaliai laikomų pavojingų atliekų, vandens telkinius apjuosusių tvorų ir kitų pažeidimų registravimui.
    maps.lt
    {besps}siuksles1{/besps}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia