PVM sukčiautojai dienas leidžia belangėje

    1653
    0

    pvm_fntt_foto Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros pareigūnai, bendradarbiaudami su Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais, išaiškino Lietuvoje veikusią organizuotą grupę, kurios veikloje dalyvavo 40 asmenų.

    FNTT informacija ir nuotraukos

     

    Pirminiais duomenis, organizuota grupė sukčiaudama pasisavino daugiau nei 1,5 milijono litų pridėtinės vertės mokesčio. Realizuodami surinktą operatyvinę informaciją FNTT tyrėjai Vilniuje, Kaune ir Ukmergėje  sulaikė nusikalstamos veikos organizatorių ir bendrininkus.

    Ikiteisminio tyrimo metu sulaikyti 37 asmenys, kuriems pareikšti įtarimai dėl didelės vertės sukčiavimo bei kitų nusikalstamų veikų. Pagrindiniam nusikalstamos veikos organizatoriui ukmergiškiui pareikšti įtarimai dėl organizuotos grupės subūrimo, sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumento suklastojimo ar suklastoto dokumento panaudojimo arba realizavimo. 3 sulaikytiesiems buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas nuo 14 dienų iki 1 mėnesio, kiti pasirašė pasižadėjimą neišvykti ir buvo įpareigoti kaip įtariamieji periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

    FNTT tyrėjai išaiškino, kad organizuota grupė buvo sukūrusi sudėtingą ir efektyvią pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo schemą. Savo veiklai maskuoti, kaip rodo pirminiai tyrimo duomenys, įtariamieji naudojo 4 realios veiklos nevykdančias įmones. Jų vardu būdavo išrašomos PVM sąskaitos faktūros už įvairias prekes ir paslaugas, kurios realiai nebūdavo įvykdomos. Dažniausiai PVM sąskaitos faktūros buvo klastojamos įrašant melagingus duomenis apie neva suteiktas krovinių pervežimo paslaugas, atliktus statybos darbus ar parduotas statybines medžiagas. Šios suklastotos PVM sąskaitos faktūros būdavo įtrauktos į realiai veikiančių bendrovių apskaitą. Pinigai kaip atsiskaitymas už prekes ar suteiktas paslaugas banko pavedimu buvo pervedami į realios veiklos nevykdančių įmonių sąskaitas. Vėliau nusikalstamos grupės nariai gautus pinigus iš bankomatų išimdavo grynaisiais. Šiuos pinigus jie sugrąžindavo įmonės, atlikusios pavedimą, atstovui, sau pasilikdami iš anksto sutartą procentą nuo sumos, nurodytos suklastotoje PVM sąskaitoje faktūroje.

    Pradiniame ikiteisminio tyrimo etape išaiškinta, kad į realios veiklos nevykdančių įmonių sąskaitas buvo pervesta daugiau nei 9,5 milijono litų ir  apgaule išvengta didelės vertės turtinės prievolės – daugiau nei 1,5 milijono litų pridėtinės vertės mokesčio.

    Ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikta daugiau nei 100 kratų įtariamųjų darbo vietose, namuose, automobiliuose. Jų metu rasti ir paimti nusikalstamos veikos priemonės, kompiuterinė įranga, šaunamieji ginklai, dokumentai, kuriuose užfiksuota daug vertingos tyrimui informacijos.

    Dėl šios nusikalstos grupės veiklos toliau tęsiamas pradėtas tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. 1 ir 2 d. (Sukčiavimas), 203 str. 2 d. (Neteisėta įmonės veikla), 222 str. 1 d. (Apgaulingas apskaitos tvarkymas), 300 str. 1 ir 3 d. (Dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas). Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia