Pranešk apie skriaudžiamą gamtą www.maps.lt žemėlapyje

  1305
  0
  maps Populiarios interneto svetainės www.maps.lt įkūrėja UAB „HNIT-BALTIC“ (HB) kartu su nevyriausybine organizacija VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“(BAF) inicijavo bendrą savanorišką aplinkosauginę veiklą – „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ HB pasiūlė nusikaltimus gamtai registruoti interaktyviame www.maps.lt žemėlapyje.

  „Šiam projektui keliame du pagrindinius tikslus,“- sako Arvydas Dotas, „Maps.lt“ produkto vadovas. – Pirmiausia norime atkreipti visuomenės dėmesį į žalojamą gamtą, paskatinti žmones nelikti abejingais, greitai ir paprastai mūsų svetainėje pranešti apie aplinkosaugines problemas. Taip pat stengiamės, kad ši informacija greitai pasiektų atsakingas institucijas, kurios galėtų imtis problemų sprendimo.“

  Aplinkosaugininkai sveikina šią iniciatyvą, – teigia aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. – Jos reikšmę sunku pervertinti. Tai rodo ir žmonių neabejingumą mus supančiai aplinkai, ir norą ją išsaugoti. Internete gaunama informacija jau ne vieną kartą padėjo sudrausminti pažeidėjus.

  Per pusmetį nuo akcijos pradžios gauta apie 200 pranešimų. Dauguma iš jų apie netinkamai tvarkomas atliekas, šiukšlynus miškuose, nelegaliai nuotekomis teršiamus vandens telkinius.

  Kaunietis svetainei atsiuntė nuotraukų, kuriose įamžino, kaip automobiliu atvykusi šeima išpila prie kelio gražioje gamtos vietoje šiukšles. Pagal nuotraukose užfiksuotą mašinos numerį policija nustatė kaltininką ir nubaudė jį 2 tūkst. litų bauda. Žvejys iš Alytaus rajono pranešė apie nuotekomis teršiamą Punelės upę. Alytaus regiono agentūra atsakė, kad nustatytas kaltininkas, jam paskirta administracinė bauda ir pareikalauta taršą nedelsiant nutraukti.

  Pateikiamų pranešimų formos yra įdomios, kartais netikėtos. Pavyzdžiui, apie prišiukšlintą Tytuvėnų regioniniame parke Giliaus ežerą gavome videomedžiagą. Turinio atžvilgiu maloniai nustebino pranešimas apie kultūros vertybes, automobilių mėgėjų niokojamą Vilkeliškių piliakalnį, esantį Vilniaus rajono Zujūnų seniūnijoje.

  Visi svetainėje užregistruoti pranešimai perduodami nevyriausybinei organizacijai „Baltijos aplinkos forumas“, kuri surinktus duomenis susistemina ir pateikia atsakingoms institucijoms, dažniausiai seniūnijoms arba regioninių aplinkos apsaugos departamentų padaliniams. BAF taip pat kontroliuoja, kaip šios problemos sprendžiamos ir apie tai informuoja apie problemą pranešusį asmenį.

  Atsakyti

  Prašome įrašyti komentarą
  Įrašykite savo vardą