Gyvūnų parduotuvės krizės nejaučia

  1291
  0
  ziurkepardej_copy Daugelis žmonių namuose laiko ką nors iš gyvosios gamtos atstovų. Vieni apsiriboja įprastais augintiniais, tokiais kaip šunys, katės, graužikai, paukščiai, žuvys. Kiti mėgsta egzotiškesnius gyvūnus, tokius kaip gyvatės, vorai, vėžliai ir kt.  Įsigijus gyvūną, neužtenka vien tik į jį žiūrėti, tokiam gyvūnui reikia ir priežiūros, ir įvairių priemonių, taip pat gyvūnas turi turėti kur gyventi ir kuo maitintis. Taigi daugelis žmonių, įsigiję augintinį, tampa nuolatiniais gyvūnų parduotuvių lankytojais.
  www.flickr.com foto
  Vilkmerge.lt

   

   

  Ukmergėje gyvūnų parduotuvių iš viso yra trys: KIKA (Žiedo g. 1, Maxima XX), Stasio Barausko įmonė miesto centre (Kęstučio a. 12-8) bei ZOO TOP, esantis prekybos centre Eifelis. O kur dar gyvūnų pašaru prekiaujančios veterinarijos vaistinės.
  Nusprendėme pasidomėti, kaip šiuo krizės laikotarpiu dirba šios gyvūnų parduotuvės. 
  Nors daugeliui Lietuvos įmonių šis laikotarpis itin sunkus, bet gyvūnų parduotuvės, bent jau Ukmergėje, Pasaulinės krizės labai nejaučia. Gyvūnai, kaip ir žmonės, oru negyvena, juos reikia šerti, todėl šiose parduotuvėse prekyba nesustojo. Nors žmonės ieško pigesnių prekių, tačiau paklausą turi ir brangesnė produkcija. Visos parduotuvės turi ir savo nuolatinius pirkėjus, kurie pastoviai perka būtent toje prekybos vietoje. Pasak KIKA pardavėjų, klientų žymiai padaugėja vykdomų akcijų metu. Zooparduotuvėse daugelis ne tik ieško ką nupirkti savo mylimam augintiniui, bet dažnai ateina ir pasikonsultuoti įvairiais augintinio priežiūros bei laikymo klausimais.
  Ką žmonės labiau perka – žinduolius ar paukščius – pardavėjoms buvo sunku pasakyti, nes daugmaž visi gyvūnai, kuriais jie prekiauja,  yra paklausūs. Tačiau iš žinduolių daugiausia yra perkami žiurkėnai ir jūrų kiaulytės. Iš plunksnuotųjų draugų – populiariausios banguotosios papūgėlės, po jų – nimfos. Nemažai žmonių perka ir akvariumo gyventojus – žuvytes. Pagrindinė prekyba vyksta prekiaujant gyvūnų pašaru, gana paklausus yra žuvų pašaras.
  Dažnai įvairiose situacijose nutinka įvairių, linksmų nutikimų. Zooparduotuvės – ne išimtis. Gyvūnų parduotuvėse tokie nutikimai dažniausiai yra  gyvūnų pabėgimai iš narvelių. ZOO TOP parduotuvėje taip pat netrūko kuriozų – grupelė žiurkėnų buvo atrasti net pačioje Norfoje. Daugelis sumaišo gyvūnų parduotuvę su žaislų parduotuve, būna atvejų, kai klientai ateina į parduotuvę ir šunų dirželius palaiko moteriškais ar vyriškais diržais arba ieško žirklių nagams karpyti.
  Ne visi žmonės suvokia, kad gyvūno pasirinkimas ir jo laikymas reikalauja ir žinių, ir pastangų, ir laiko. Todėl pasitaiko atvejų, kai įsigijęs gyvūną, pirkėjas grįžta norėdamas jį grąžinti atgal. Arba vietoj to, kad nupirktų žiurkėnui narvelį, jį sumąsto laikyti 3-jų litrų stiklainyje.

  Apsilankius visose parduotuvėse galima daryti išvadas, kad bent jau kol kas krizė nėra tokia baisi. Prekių pasiūla daugmaž visur vienoda. Tiesa, gyvūnijos atžvilgiu platesnis pasirinkimas tik S.Barausko įmonėje, įsikūrusioje centre, ir parduotuvėje KIKA.  Tie, kam patinka žuvys, jas įsigyti galės tik ZOO TOP ir S. Barausko įmonėje. Prekių asortimentu visos parduotuvės daugmaž vienodos, todėl pirkėjui belieka rinktis tik pagal kainą ar gyvenamą vietą.

  Atsakyti

  Prašome įrašyti komentarą
  Įrašykite savo vardą