Antano Smetonos gimnazijos klasė laimėjo kelionę į Strasbūrą

  1055
  0

  3cklase Šį ankstų trečiadienio rytą, 5 val., Antano Smetonos gimnazijos 3 C klasės mokiniai, jų auklėtoja Daiva Vaišvilienė ir  mokytojai –  Audronė Mockienė bei Gintaras Kaselis, – išvyko į Strasbūrą.
  Kelionę į Strasbūrą klasė laimėjo Europos parlamento informacijos biuro organizuotame konkurse „Euroscola“.  Norint patekti į finalą, reikėjo sukurti lankstinuką, skatinantį balsuoti Europarlamento rinkimuose. Po atrankinio turo klasė, kartu su dar dvejomis komandomis iš Merkinės ir Švenčionėlių, pateko į finalą.  Finale  reikėjo pristatyti savo lankstinuką, atsakyti į viktorinos klausimus ir teisingai išspręsti praktinę užduotį.

  Vilkmerge.lt

   

   

  Visi klausimai buvo susiję su Europos sąjunga, todėl reikėjo gerai pasiruošti.  Po 2 valandų renginio paaiškėjo, kad 3 C klasė ryškiu taškų skirtumu pralenkė kitus konkurso dalyvius ir buvo paskelbti nugalėtojais.  Jie surinko net 27 taškus, kai antra vieta – tik 9 taškus.
  Taigi vasario 6 dieną klasė galės apsilankyti Strasbūre vyksiančiame  „Euroscolos“ renginyje, kur dalyvaus įvairiuose jaunimo debatuose, plačiau susipažins su Europos parlamento darbu, taip pat vyks į pažintinę kelionę po Paryžių.
  Mokiniai ir jų mokytojai dėkingi už paramą: Ukmergės rajono savivaldybės gabių vaikų ir jaunimo rėmimo fondui, įmonėms, kurios padengė kelionės ir nakvynės išlaidas, Valdo leidyklai už nemokamą lankstinuko atspausdinimą bei gimnazijos direktoriui Adolfui Girdžiūnai už atkaklias pastangas ieškant rėmėjų. Taip pat labai dėkingi visiems mokytojams už palaikymą ir supratingumą.
  Euroscola – tai kasmetinė Europos Sąjungos rengiama programa, kuri suteikia galimybę mokiniams iš visos Europos nuvykti į Strasbūrą, Europos Parlamentą. Programos tikslas yra jauniesiems europiečiams suteikti daugiau žinių apie Europos parlamento veiklą ir jos principus.

  Atsakyti

  Prašome įrašyti komentarą
  Įrašykite savo vardą