Pradinis Švietimas Žinios iš Veprių stovyklos orbitos

Žinios iš Veprių stovyklos orbitos

2586
0

Vasara. Atostogos. Veprių stovykla. „Šventosios vingiai“+ Kosmosas“ programa priima pretendentus skydžiui. Programa unikali, kurios tikslas gilinti ir plėsti žinias apie mūsų planetoje gyvybę palaikančias sistemas, kosmoso aplinką, priklausomybės ir priežastingumo procesus, atrandant ir tyrinėjant visatos reiškinių pasėkmes krašto apylinkėse. Kompetentingi skrydžių vadovai pasiruošę ugdyti bei skatinti skrydžio dalyvio norą svajoti ir kurti, žvelgti ir giliau pažinti kosmosą, galaktiką bei visatos platybes, išreiškti savąjį „aš“ tradicinėse ir netradicinėse meninėse-kūrybinėse veiklose: piešiant, šokant, sportuojant, kuriant instaliacijas, performansus, vaidinant, muzikuojant, konstruojant. Numatyti 4 skrydžiai (stovyklos pamainos) su 61 dalyviu, pasiruošusiu keliauti Paukščių tako galaktika.

Pirmasis skrydis.

Birželio paskutinį dešimtadienį Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba, gavusi Švietimo mainų paramos fondo TAPK2 projekto ir Ukmergės savivaldybės administracijos paramą, finansiškai prisidėjus dalyvių tėveliams, įgyvendino 10 dienų „Šventosios vingių“ orbitoje programą. Vaikai, atvykę iš Ukmergės, Jonavos, Kėdainių, Kauno, Vilniaus rajonų, Danijos, Norvegijos, žvaigždžių spiečiaus dieną susibūrė į keturias komandas: Marsiečių, Beždžionių kosmose, Skriejančių žvaigždžių ir Shooting Stars.

Sukūrę tarplanetinio ryšio paštą dalyviai išbandė savo jėgas tradicinio ir netradicinio sporto žvaigždžių turnyre. Kūrė baltų ženklus ir spalvingus dangaus kūnus, matomus iš kosmoso. Išklausę pristatymą apie Veprių meteoritinį kraterį, žygių pėsčiomis ir dviračiais metu, ieškojo meteorito pėdsakų abipus Šventosios žemės. Pažintinių-orientacinių žygių maršrutas skatino pažinti svarbiausius Veprių krašto istorinius ir kultūrinius objektus, žmones. Vandens šventės dieną apsilankęs Neptūnas iš Neptūno mokė piešti ant vandens ir smėliu. Saulės ir Mėnulio (lygiadienio) dieną visi sužinojo, kas yra kupoliavimas, mokėsi pinti vainikus, pažino Rasų nakties paslaptis. Žvaigždžių dieną vyko talentų vakaras, kuriame kiekvienas galėjo būti žvaigžde. Visi demonstravo hip-hop`o šokius ir jų kalbą kartu su trenere Auste. Kosminėje laboratorijoje su „Robotikos akademija“ vaikai meistravo robotus bei dalyvavo robotų sumo imtinėse. Molėtų Etnokosmologijos centre stebėjo gyvas kosmoso transliacijas. Čia komandos išsiaiškino, kaip kosmosą pažino protėviai, stebėjo mūsų galaktikos planetas, ieškojo Saulės dėmių. „Šventosios vingių“ orbitą aplankė Vaidoto mechanizuotojo bataliono kariai. Komandos susipažindino su kario kasdienybe, mokėsi rikiuotės pratimų, maskuotės meno, kūrė vietovės maketą ir gerino pastabumą kariško maisto paieškose.

Visas dienas kosmosas buvo palankus. Priklausomai nuo veiklos – siuntė suderintus orus. Paskutinę dieną lietus pliaupė kaip iš kibiro, kosminio tako net nesimatė. Susivieniję skrydžio dalyviai vienoje erdvėje prisiminė ir įvertino dešimties dienų potyrius „Šventosios vingių“ orbitoje. Visi įveikę iššūkius, įgyję naujos patirties ir žinių, palydėti į namus viltingai laukia kitos vasaros. Pirmasis skrydis buvo sėkmingas.

Veprių stovyklos informacija

[fb_pe url=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1808199732528901.1073742134.404132532935635&type=1&l=40bac10317″ bottom=”30″]

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia