Pradinis Švietimas Vepriuose vyko tarptautinė stovykla „Kalbos – durys į pasaulį“

Vepriuose vyko tarptautinė stovykla „Kalbos – durys į pasaulį“

1733
0
DSCF5655 resize

DSCF5655 resize

Ukmergės rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus bei švietimo centro iniciatyva liepos 24 – rugpjūčio 1 dienomis Veprių laisvalaikio užimtumo ir turizmo filiale vyko tarptautinė stovykla „Kalbos – durys į pasaulį“. Bendra veikla, noras patobulinti anglų kalbą, geriau pažinti šalių tradicijas ir užmegzti draugystes subūrė miestų partnerių Kamenec Podolsko (Ukraina), Miulhauseno (Vokietija), Tarnovo Podgorno (Lenkija), Livanų (Latvija) ir Ukmergės jaunimą. Lietuvaičių grupę sudarė Dukstynos pagrindinės mokyklos bei Antano Smetonos gimnazijos komandos, laimėjusios I-ąsias vietas rajono užsienio kalbų konkurse „Kalbos atveria duris į pasaulį“.

 

Ši stovykla išsiskyrė veiklų įvairove, buvo orientuota į kalbinių ir bendravimo įgūdžių tobulinimą, bendradarbiavimo stiprinimą, geresnį vieni kitų pažinimą bei tolerancijos ugdymą. Be pagrindinės bendravimo anglų kalbos, jaunuoliai kiekvieną dieną mokėsi žodžių, frazių lietuvių, latvių, lenkų, ukrainiečių bei vokiečių kalbomis. Įdomiai ir kūrybingai grupės pristatė savo šalis, mokėsi tradicinių šokių bei žaidimų. Buvo galima tik žavėtis vaikų ir vadovų entuziazmu šokant lietuvių „Gransverą”, lenkų „Polonezą”, linksmą ukrainiečių „Gopaką”, smagiai dainuojant latvių dainą.

Stovyklos organizatoriai siekė svečius supažindinti su Lietuva, parodyti kuo daugiau įdomesnių šalies vietų bei objektų. Stovyklos dalyviai aplankė gamtos, istorijos, literatūros bei mitologijos paminklus Anykščiuose, gėrėjosi „Cosmos Paukščių Taku“. Nė vienas neliko abejingas Vilniaus magiškam grožiui, ypatingai senamiesčio aurai ir šiuolaikiniam menui Europos parke. Dalyvaudami nuotykiniame – orientaciniame žygyje stovyklautojai ir vadovai gėrėjosi unikaliu Veprių gamtos lobynu, turtinga istorija bei vietinių gyventojų nuoširdumu.

Visi buvo maloniai nustebę, kiek daug bendra mus siejo su VIII – XI a. vikingų gyventojais: tai ir gyvenimo būdas, ir karinis menas, žaidimai bei valgymo įpročiai. Galimybę prisiliesti prie istorijos, pasimatuoti karių amuniciją bei protėvių drabužius, pažaisti senovinius intelektualius ir strateginius žaidimus turėjo kiekvienas stovyklautojas kartu su  VšĮ „Vikingų kaimo“ gyventojais.  

Pozityvios energijos užtaisą visai dienai dovanojo folkšoko, flashmob(o) bei netradicinio muzikavimo pamokėles organizavusios Vilma Virbalienė ir Vaida Žiedelienė. Laukdami Rio 2016 olimpinių žaidynių negalėjome atsispirti norui pajusti sporto varžybų karštinę. Mini olimpiadą pradėjome tradiciniu ritualu: „olimpinės“ ugnies įžiebimu, sportininkų priesaika ir vėliavos pakėlimu. Visi stovyklautojai išbandė savo galimybių ribas estafetėse, krepšinio, stalo teniso, pulo, tinklinio varžybose, atlikdami netradicines užduotis. Intelektualiame žaidime „Protų mūšis“ tarptautinės bei vadovų komandos ne tik tikrino savo įvairių sričių žinias, bet dar išgirdo gausybę įdomių naujų faktų.
Pasveikinti tarptautinės stovyklos dalyvių, pasidomėti jų veikla bei nuotaikomis buvo atvykę Ukmergės švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė, vyr. specialistė Ingrida Krikštaponienė bei švietimo centro direktorius Darius Danielius.

Kūrybingai, aktyviai ir įdomiai bendradarbiaudami su kitų šalių vadovais stovyklos veiklas organizavo Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytojai Edita Komarovienė ir Erikas Liumparas, savanorė Jonė Palaimaitė, Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokytoja Jelena Piragienė ir Antano Smetonos gimnazijos mokytoja Daiva Vaišvilienė.

Geriausia stovyklos sėkmė – tai užsimezgusi draugystė. Šilta ir nuoširdi atmosfera atsispindėjo dalyvių išreikštose mintyse, išsiskyrimo ašarose ir apsikabinimuose. „Stovykla sujungė penkių tautų širdis per šokius, dainas, pajuokavimus, įdomius pokalbius bei nuotykius.

Tikrai tikime, kad dabar, išgirdus tariant Latvija, Lietuva, Lenkija, Vokietija, Ukraina, malonūs prisiminimai apie stovyklą nušvies mūsų veidus ir sušildys širdis“ (Zane Puga, Latvija).

Programą rengė Ukmergės švietimo centro Veprių laisvalaikio užimtumo ir turizmo filialo vedėja Aldona Rudokienė. Programą finansavo Ukmergės rajono savivaldybė ir partneriai.

Ukmergės švietimo centro informacija

{eventgallery event=’114660006053230309490@6317121095816595905′ attr=images mode=imagelist max_images=43 thumb_width=50 }

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia