Pradžia Švietimas Ukmergės jaunimas tiki, kad Europos Sąjunga gali būti, ir bus suvienyta!

Ukmergės jaunimas tiki, kad Europos Sąjunga gali būti, ir bus suvienyta!

1832
0

dsc_0084Lapkričio 24 d. Ukmergėje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame 6 miesto mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo.

Visi jaunuoliai pasisakė pagrindine projekto tema „Kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą?“

Dalyvių kalbų klausė ir jas vertino rajono meras Rolandas Janickas kartu su kitais komisijos nariais: Ukmergės rajono tarybos švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Jurgita Vijūnė, Ukmergės rajono jaunimo reikalų koordinatorė Sandra Dirsytė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje komunikacijos grupės specialistas ir Jaunimo Europos komandos koordinatorius Vytenis Kviklys. Tačiau nugalėtoją rinkti galėjo ne tik komisija, bet ir gausiai susirinkę žiūrovai. Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas pasveikino jaunuosius oratorius ir visus renginio dalyvius, palinkėjo visiems būti aktyviems ir vieningiems.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, nugalėtoja tapo – Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinė Guoda Taraškevičiūtė. Antroji vieta atiteko Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinei Rugilei Kolesnikovaitei, o trečioji – Gabijai Daunoravičiūtei iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos.

“Mano Europos suvienijimo idėja yra paremta draugyste, bendradarbiavimu ir šiltais santykiais tarp žmonių iš įvairių šalių. Kodėl? Todėl, kad ne visada racionalumas, teisingi politiniai sprendimai ar pinigai gali padėti žmonėms jaustis gerai. Žymiai dažniau lemiamą rolę vaidina jausmai. Jei visi europiečiai būdami skirtingi susivienys ir pradės jaustis saugiai bei užtikrintai būdami vieni tarp kitų, tai ir pati Europa pamažu atsistatys ir taps vieninga. Juk ne veltui Europos Sąjungos šūkis yra „suvienijusi įvairovę“.”, – teigia renginio nugalėtoja Guoda Taraškevičiūtė, kuri jau gruodžio 11-12 d. dalyvaus viešojo kalbėjimo mokymuose, vakarienėje su „Humoro klubo” nariais bei varžysis finale Vilniuje.

Projektą įgyvendina Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai. Daugiau informacijos apie projektą interneto svetainėje www.pazinkeuropa.lt

eur

Titas Kumetaitis

JEK Ukmergėje narys

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą