Pradžia Švietimas Sveikatos stiprinimo stovykla „Nei dienos be šypsenos“

Sveikatos stiprinimo stovykla „Nei dienos be šypsenos“

819
0

2019 m. liepos 15-24 dienomis Veprių stovykloje aidėjo vaikų dalyvavusių sveikatos stiprinimo stovykloje „Nei dienos be šypsenos“ juokas ir krykštavimai. Vykdant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone“, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų stovyklą organizavo Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Stovykla jauniesiems dalyviams suteikė ne tik didelę geros nuotaikos, džiaugsmo, naujų patirčių, pažinčių, bet ir fizinio aktyvumo dozę. Kiekvieną rytą savo dieną stovyklautojai, kurių buvo net 58 pradėdavo nuotaikinga rytine mankšta. Mokėsi rikiuotės pratimų, šaudymo, susipažino su Lietuvos šaulių veikla. Išbandė sporto šakas: „ZUMBA“ su trenere Auguste Grainyte, gatvės šokius su treneriu Justu Andrejausku, „DGSkating“ su trenere Justina Tiškuviene, kalanetika su trenere Danguole Liekiene, kikboksą su klubo „Amber fight“ treneriais, Gintaru Čepu ir Ryčiu Rutkausku, o kamuolio virtuozas Eduardas Butiuto parodė dalyviams nuostabų šou, norintys galėjo išbandyti savo jėgas žongliruojant kamuolį. Daug jėgų, ištvermingumo, išradingumo ir prakaito lašelių pareikalavo dalyvavimas sporto festivalyje bei visa diena praleista orientaciniame žygyje su vadovu Kastyčiu Kvietkausku. Įdomų laiką drauge dovanojo ir Ukmergės policijos pareigūnai, Ukmergės gyvūnų globos namų „Klajūnas“ vadovė su savanorėmis, šunų mokyklėlės „PumZoris“ vadovai Egidijus ir Ana Šlekoniai.

Bene viena įsimintiniausių dienų buvo su Europos ir Lietuvos fitneso čempionatų dalyvėmis- prizininkėmis Vaida Katinaite ir Marina Rockina bei Pasaulio, Europos ir Lietuvos galiūnų čempionatų prizininkais Mindaugu Jaru ir Dainiumi Repšiu. Stovyklos dalyviai sužinojo apie skirtingas treniruočių programas, mitybos ypatumus, pasiruošimo varžyboms ciklus. Galiūnai ne tik supažindino su galiūnų sporto ypatumais, bet ir pristatė inventorių, aprangą, specialias priemones, kurios naudojamos šioje sporto šakoje. Apsilankymą vainikavo nepamirštamos virvės traukimo varžybos, kuriose susirungė galiūnai prieš stovyklautojus ir jų vadovus. Po šių varžybų veidų be šypsenų nebeliko.

Dėka puikių, tikrų profesionalų stovyklos vadovų Miglės Ivanauskienės, Daivos Sinkevičienės, Dalios Burneikienės, Nerijaus Butėno, Eugenijaus Simonaičio ir savanorių Rusnės Butėnaitės, Rugilės Smoliakaitės, Elvinos Radzevičiūtės dešimt dienų prabėgo kaip dešimt valandų. Atvažiavę nedrąsūs, šiek tiek pasimetę stovyklautojai išvyko plačiomis šypsenomis nors ir truputį skaudančiais raumenukais. Paskutinį stovyklos vakarą, sklandant artėjančio išsiskyrimo kartėliui, liūdesį sklaidė DJ Rimas, garsi muzika, šviesos ir fejerverkai. Stovyklautojai žadėjo vieni kitiems susitikti kitais metais.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Skirmantė Sabaliauskienė

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą