Pradinis Švietimas KELIONE Į GRAIKIJĄ BAIGĖSI TARPTAUTINIS PROJEKTAS

KELIONE Į GRAIKIJĄ BAIGĖSI TARPTAUTINIS PROJEKTAS

1792
0

Du metus trukęs tarptautinis Erasmus+ projektas „Travelling around tales and stories“ („Kelionė į pasakų šalį“) baigėsi. Paskutinis partnerių susitikimas vyko Graikijoje Elatijos mieste gegužės 3-9 dienomis. Iš Lietuvos vykome dvi vaikų lopšelio – darželio „Eglutė“ pedagogės Jūratė Burokienė ir Loreta Kalesnykienė. Svečiavosi pedagogai ir moksleiviai iš Ispanijos, Italijos, Turkijos ir Rumunijos. Kaip smagu buvo vėl susitikti pažįstamus veidus, susipažinti su pirmą kartą atvykusiais.

Trys valandos skrydžio iš Vilniaus aerouosto ir mes jau buvome Graikijos sostinėje. Viešnagės Atėnuose tikslas – aplankyti Akropolį. Akropolio kalno viršūnėje stūksančią Partenono šventyklą. Tai muziejus po atviru dangumi. Nupasakoti jausmų, kurie užplūsta širdį neįmanoma, tai reikia pamatyti. Iki šiandien Graikijoje išliko daugybė šventyklų ir kitų svarbių pastatų bei jų griuvėsių. Aplankyti Delfi ir Arachovo miestas, Parnasos nacionalinis parkas, Amfiklija, Galaxidi, Termopylaja, Amfiklijos duonos muziejus ir savivaldybės biblioteka, Elatijos archeologinė kolekcija, molio dirbtuvės, šeimos makaronų fabrikėlis, šeimos vyno darykla, rūsiai ir vynuogynai liudija apie ilgą ir sudėtingą šalies istoriją, skaičiuojamą tūkstančiais metų.

Graikijos švietimo sistema yra trikopė (pradinis, vidurinis, aukštasis išsilavinimas). Pradinis mokymas vyksta 1-6 klasėse, vienai mokinių klasei visus dalykus moko vienas mokytojas. Graikijoje, visiems 6-15 metų vaikams mokslas yra privalomas (pradinis ir vidurinis mokslas). Vidurinis mokslas teikiamas gimnazijose ir trunka 3 metus, jas lanko 12-15 metų moksleiviai.

Ikimokyklinis ugdymas nuo 4 metų (tik nuo tokio amžiaus vaikai priimami į darželį) yra neformalus, tačiau priešmokyklinis ugdymas (vieneri metai) 6 metų vaikams – privalomas.

Lankėmės Elatijos vaikų darželyje, priešmokyklinėje klasėje ir mokykloje. Tiek darželyje, tiek mokykloje vyrauja ryškios spalvos, vaikų darbeliais, projektais nukabintos sienos. Mokykla labai didžiuojasi savo mokyklos muziejumi: seni suolai, uniformos, kompiuteriai, priemonės, knygos ir daug nuotraukų. Viena priemonė ypatinga – žemėlapis, kuriame sukdamas ratus sužinai visą informaciją apie norimą šalį. Mokytojas Konstantinos pristatydamas šią priemonę sakė, deja Lietuvos čia nerasite, nes Lietuva tuo metu buvo TSRS sudėtyje.

Organizuotuose graikiškuose folkloro vakaruose klausėme graikiškų dainų, mokėmės šokių. Dainuoti graikiškai nepavyko, o iš pirmo žvilgsnio pasirodžiusius nesudėtingus šokio žingsnelius gerai paprakaitavus įvaldėme. Visi šokiai šokami sustojus eile ar ratu, uždėjus rankas ant kaimynų pečių. Graikijos muzika įvairiuose regionuose yra savotiška ir skirtinga. Mokyklos bendruomenė surengė tradicinių valgių degustaciją mokykloje. Labiausiai patiko saldumynai.

dav

Susitikimo Graikijoje metu buvo aptarti paskutinieji projekto darbai. Kartu pasidžiaugėme jau nuveiktomis veiklomis. Labai patiko kurti su vaikais istorijas ir iliustruoti tas istorijas, po to jas suvaidinti, filmuoti. Nauja patirtis buvo sukurti visos įstaigos Lip Dup‘ą, filmuką Stop motion. Jie tikrai pavyko! Gavome pagyrų iš savo projekto partnerių.

Sunku buvo išsiskirti. Tapome didele internacionaline šeima. Ne tik vaikų, bet ir mūsų mokytojų akyse tvenkėsi ašaros. Du metai prabėgo tarsi dvi dienos. Tarę Graikijai cherete (labas) ištarėme ir abios (viso gero).

Vaikų lopšelio – darželio „Eglutė“ pedagogės:
Loreta Kalesnykienė ir Jūratė Burokienė

dav

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia