Pradžia Sportas Stalo žaidimai Tradicinės šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2016“

Tradicinės šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2016“

2245
0
A turnyras

A turnyras

Kovo  5 dieną Vilniuje Seimo pirmuosiuose rūmuose Parlamento ir Vitražo galerijose įvyko tradicinės šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2016“, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Buvo surengti net keturi turnyrai.

A turnyre  tarp 112 šachmatininkų žaidė ukmergiškiai Artūras Mecelis, Virginija Savickienė, Martynas Orlovas. Sužaidus 11 partijų komandinėje įskaitoje ,,Juodasisi rikis,, užemė 14 vietą.

Vaikų turnyre iki 14 metų dalyvavo ukmergiškiai Augustė Ratkevičiūtė, Ugnė Šniuikaitė, Agnė Mickūnaitė ir Artūras Mecelis. Agnė Mickūnaitė vaikų iki 8 metų grupėje užemė trečią vietą. Visi dalyvavę vaikai buvo apdovanoti diplomais ir Seimo kanceliarijos dovanomis.

A.Mecelis

Martynas Dolmantas ir Normantas Noreika dalyvavo didžiųjų šachmatų turnyre. Nepavykus laimėti didžiaisiais šachmatais abu iš tolimesnės turnyro kovos iškrito. Bet jų laukė dar vienas svarbus turnyras- tai simultanas su Seimo nare, geriausia Lietuvos šachmatininke Viktorija Čmilyte – Nielsen. Visų dėmesio sulaukė Normanto Noreikos partija su garsia šachmatininke. Nors vidury partijos Normantas pralošė kokybę, tačiau nepasidavė ir po atkaklios kovos padėtį pavyko išlyginti. Jis liko paskutinis simultano dalyvis ir vienas prieš vieną teko baigti partiją su tituluota varžove. Normantas partiją pralošė, bet už gražų ir atkaklų žaidimą buvo apdovanotas Viktorijos Čmilytės –Nielsen įsteigtu prizu.

Agnė Mickūnaitė

Seimo rūmuose organizuojamos šachmatų varžybos – analogų pasaulyje neturintis renginys, suburiantis šio sporto entuziastus. Nuo 1995-ųjų Seimo kanceliarija ir Lietuvos šachmatų federacija organizuoja varžybas, kuriose kartu su šachmatų didmeistriais, tarptautiniais meistrais aktyviai dalyvauja Seimo vadovai, Nepriklausomybės Akto signatarai, įvairių kadencijų parlamentarai, kitų institucijų atstovai, užsienio valstybių politikai, diplomatai, turnyrų, skirtų Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – paminėti, nugalėtojai ir šios sporto šakos gerbėjai.

juodasisrikis.lt informacija

Ankstesnis straipsnisAKCIJA „IŠTIESK GERUMO RANKĄ“
Kitas straipsnisŠventupėje stipriausia buvo Seimo komanda

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia