Pradžia Sportas Stalo žaidimai Tęsiamos šachmatų partijos ant Ukmergės raj. piliakalnių

Tęsiamos šachmatų partijos ant Ukmergės raj. piliakalnių

3003
0
Ant Lokines piliakalnio

Ant Lokines piliakalnio

Liepos 26 dieną šachmatininkai ieškojo ir aplankė dar tris Ukmergės rajono piliakalnius.

Netoli Siesikų yra Lokinės kaimas, kur dar yra išlikę ir Lokinės dvaro griūvėsiai. Dabar dvaras  nėra išvaizdus, bet praeityje ten lankėsi daug įtakingų visuomenės veikėjų, kilmingų didikų. Kurį laiką dvaras priklausė Radvilų giminei. Dvaras minimas jau nuo 1585 metų.  Ir visai netoli kaimo yra Lokinės piliakalnis  arba kitaip vadinamas Kritkalnis. Piliakalnis visai nedidelis ir apaugęs žolėmis, krūmais. Jį žymi tik betoninis stulpas.

Netoli Ilgajo ežero radome Šinkūnų piliakalnį.

Laičių piliakalnį žymintis ženklas

Kažkada tai buvo didelis piliakalnis iš visų pusių apsuptas pelkių. Tačiau sovietmečiu ten buvo kasamas žvyras. Netoli piliakalnio gyvenatis vyras pasakojo, kad  kasant žvyrą buvo rasta daug žmonių kaulų. Nes piliakalnyje buvo įrengtos kaimo kapinaitės. Kapinaitės jau senai neveikiančiančios,anot vietinio gyventojo , paskutinis ten palaidotas žmogus buvo apie 1804 metus. O nuvykę prie piliakalnio vietos radome smarkiai krūmais apaugusias senąsias kapines ir dėl žvyro kasimo likusias duobes, suardytus piliakalnio šlaitus.

Laičių piliakalnis

Iš ten patraukėme į Laičių piliakalnį. Dar jis vadinamas Kaselio kalnu, Milžinų kapais, Džiugasalio kalnu. O ir atrodo jis kaip sala vidury laukų. Nei krūmų, nei medžių aplink jį nerasi, tik jaunas ąžuoliukas vidury kalno auga. Piliakalnis supiltas Plačiavos pelkėse. Kažkada  Laičių  ir kitoje pelkės pusėje esantį Saliečių piliakalnį, jungė akmeninis grindinys – kūlgrinda.  Tačiau sovietmečiu vietiniai jo piliakalniu nelaikė ir vežė iš ten akmenis statyboms, kasė durpes. Nors ir apardytas piliakalnis, tačiau yra vienas iš tų, kurį verta  aplankyti ir užlipus ant jo pasigrožėti gamta. Tiesa, gerai būtų, jei nors mažas tekelis į kalno viršų būtų nušienautas nuo dilgynių.

Virginija Savickienė

 juodasisrikis.lt informacija

I dalis: Šachmatų partijos ant Ukmergės raj. piliakalnių

Lokinės dvaras

Lokinės piliakalnio ženklas Šinkūnų senkapiai

SDC14475

Šinkūnų senkapiai 2

Ankstesnis straipsnisVasara su aitvarais
Kitas straipsnisKokie pokyčiai planuojami Kęstučio a., Draugystės skvere ir Pilies parke (video)

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia