Pradžia Sportas Kitas sportas Mankšta gryname ore

Mankšta gryname ore

3600
0

dscf0014Judėjimas žmogui būdingas nuo pat gimimo, o gamta įpareigoja vaiką augti ir bręsti per veiklą, aktyvumą ir judėjimą, jau nuo rugsėjo pirmos dienos kiekvieną rytą Ukmergės mokykloje – darželyje „Varpelis“ vaikus pasitinka auklėtoja  Anželika Martikonienė. Ji kartu su vaikais ir grupių auklėtojomis bėga aplink darželį, daro mankštą, skatina visus aktyviai sportuoti – rytą praleisti gryname ore. Kai vaikas juda – tik tuomet  visas jo organizmas ir nervų sistema normaliai vystosi ir funkcionuoja.

Šios įstaigos mokiniai matydami, kaip sportuoja darželinukai, panoro dalyvauti akcijoje „Apibėk mokyklą“. Tai Lietuvos pradinių klasių mokinių akcija, kurios tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

dscf0018Kiekvieną dieną, per ilgąją pertrauką, mokiniai išbėga į lauką ir bėga aplink savo mokyklą dešimt minučių. Kadangi yra vaikų, kuriems bėgimas dėl fizinės būklės netinkamas –judėjimas organizuojamas įvairiai: vieni bėga, kiti bėgimą kaitalioja su ėjimu, dar vieni žingsniuoja sparčiu žingsniu. Svarbu, kad vaikai judėtų, o bėgant bendrautų su mokytoju ar draugais kitoje aplinkoje. Grįžę į klases kiekvienas sąsiuvinyje užsirašo, kiek ratų aplink mokyklą nubėgo.  Akcijos pabaigoje bus išrinktas ištvermingiausias mokinys, apibėgęs daugiausiai ratų.

dscf0030Svarbiausia – dalyvių noras ir entuziazmas. Pabuvę  lauke darželinukai bei mokiniai gerai jaučiasi, sugrįžta žvalesni, linksmesni, darbingesni, aktyvesni.

Ukmergės mokyklos – darželis „Varpelis“  vyr. auklėtoja Anželika Martikonienė

dscf0047

Ankstesnis straipsnisLR Seimo futbolo klubas organizavo futbolo turnyrą
Kitas straipsnisDaugiakovės varžybose – kasdienybės inscenizacijos

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia