Pradžia Sportas Kitas sportas Lietuvos mokyklų žaidynėse Taujėnų gimnazija antra

Lietuvos mokyklų žaidynėse Taujėnų gimnazija antra

2312
0

Jau 12-ą metų sportiškiausios šalies mokyklos varžosi dėl nugalėtojų laurų. Lietuvos mokyklų žaidynės – masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkstančių mokinių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos 24 sporto šakos. Šiose žaidynėse tarp kaimo mokyklų Taujėnų gimnazija šalyje užėmė antrą vietą. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių rajonų sporto šakų kompleksinėje įskaitoje Ukmergės rajonas tarp dalyvavusių 45 rajonų užėmė taip pat 2-ą vietą.

Kaip pasakojo Taujėnų gimnazijos kūno kultūros mokytojas Regimantas Verbickas, gimnazija jau 8 metai iš sportiškiausių Lietuvos mokyklų ketvertuko neiškrenta. „Po dviejų metų ketvirtoje vietoje mes vėl tapome antrais“, – džiaugiasi mokytojas.

R. Verbickas džiaugiasi noriai žaidžiančiais ir dalyvaujančiais varžybose mokiniais, kurių niekada nereikia raginti eiti į treniruotes. Todėl gimnazijos sportininkai visada pakliūdavo į tarpzonines varžybas ir finalus.

Paprašytas pakomentuoti sporto rezultatus, gimnazijos direktorius Darius Kaplūnas pasidžiaugė gimnazijos mokiniais, kurie labai aktyviai dalyvauja mokyklų žaidynėse. „Noru sportuoti dega ne tik mokiniai, bet ir mokytojai“, – sako direktorius. Jo manymu, geri rezultatai rodo, kad ir maža mokykla gali pasiekti labai daug kovodama su žymiai didesnėmis ir skaitlingesnėmis mokyklomis. „Dėkoju sportuojantiems mokiniams ir mokytojams, kurie juos treniruoja, palydi į varžybas“, – nusišypso direktorius.

Paklaustas, kaip sudaromos sąlygos dalyvauti treniruotėse ir varžybose, kurios kai kada vyksta ir pamokų metu, D. Kaplūnas atsakė, kad varžybos leidžia mokiniams pažinti kitas mokyklas, jose apsilankyti. Ir, galbūt, pasisemti idėjų, kurias galima pritaikyti ir savo gimnazijoje. Bet kokia veikla, bet kokios varžybos yra ugdomoji veikla. Kalbama apie mokyklą be sienų, todėl kiekviena išvyka yra ugdomoji veikla. Kaip ir kūryba ar akademinės olimpiados.

Po apdovanojimų Vilniaus Mažajame teatre gimnazijos direktorius Darius Kaplūnas ir kūno kultūros mokytojas Regimantas Verbickas už gerus rezultatus žaidynėse buvo apdovanoti 3 dienų edukacine kelione į Zakopanę (Lenkija) aplankant Varšuvą.

Rajono kaimo trys gimnazijos dalyvavo 20-ies sporto šakų rungčių varžybose. Aktyviausia šioje grupėje Taujėnų gimnazija, kuri dalyvavo 19 varžybų. Bet skaičiuoti tik 10-ies daugiausiai surinktų rungčių rezultatai. Bendroje suvestinėje rajono gimnazijos pagal surinktus taškus pasiskirstė taip:

1 vieta – Taujėnų gimnazija (227 taškai);
2 vieta – Želvos gimnazija (161 taškas);
3 vieta – Siesikų gimnazija (119 taškų).

Abi miesto gimnazijos dalyvavo 14 –oje sporto šakų. Geriausiai iš Ukmergės gimnazijų pasirodė Antano Smetonos gimnazija (125 taškai), Jono Basanavičiaus gimnazija surinko 121 tašką.

Pagrindinių mokyklų grupėje Ukmergės mokyklos dalyvavo 20 įvairių sporto šakų rungčių varžybose. Suvestinėje pagrindinių mokyklų 12-os geriausių rungčių taškai. Bendroje suvestinėje mokyklos surinko taškus ir pasiskirstė vietomis:

1 vieta – „Šilo“ pagrindinė mokykla (162 taškai);
2 vieta – Užupio pagrindinė mokykla (153 taškai);
3 vieta – Dukstynos pagrindinė mokykla (121 taškas);
4 vieta – Senamiesčio pagrindinė mokykla (42 taškai).

Kaimo vietovių pagrindinių mokyklų, progimnazijų grupėje 6 mokyklos dalyvavo 16-oje įvairių sporto šakų rungčių varžybose. Aktyviausiai šioje grupėje dalyvavo Vidiškių pagrindinė mokykla – 14 įvairių varžybų. Tarp rajono mokyklų:

1 vieta – Vidiškių pagrindinė mokykla (129 taškai);
2 vieta – Deltuvos pagrindinė mokykla (104 taškai);
3 vieta – Veprių pagrindinė mokykla (94 taškai);
4 vieta – Pabaisko pagrindinė mokykla (72 taškai);
5 vieta – Dainavos pagrindinė mokykla (48 taškai);
6 vieta – Pašilės progimnazija (45 taškai).

Šį rudenį vėl prasideda mokyklų sporto žaidynės. Jose vėl dalyvaus Ukmergės miesto ir kaimų mokyklos. Ir tik 2018 metų rudeniop paaiškės kokias vietas užėmė mūsų mokyklos 2017-2018 mokslo metų sportiniame sezone.

Arvydas Pėšina

Ankstesnis straipsnisSiesikų gimnazijos mažytė Šimtmečio dovanėlė Valstybei
Kitas straipsnisŽAISLAI VAIKAMS – pagrindinės mados ir tendencijos Lietuvoje

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia