Home Sportas Kitas sportas Kalėdiniame bėgime Vilniuje dalyvavo ir 14 ukmergiškių

Kalėdiniame bėgime Vilniuje dalyvavo ir 14 ukmergiškių

1846
0

Prieš šv. Kalėdas Vilniuje įvyko tradicinis Kalėdinis, anksčiau vadintas Naujametiniu, bėgimas. Šiame tarptautiniame bėgime, kurio globėjas – prezidentas Valdas Adamkus, dalyvavo 2500 bėgikų ne tik iš įvairių šalies vietovių, bet ir svečiai iš Rusijos, Vokietijos, Baltarusijos, Ukrainos. Tarp jų ir 14 bėgikų iš Ukmergės.

Bėgime buvo numatytos 12, 6, 3 kilometrų ilgio distancijos. Maži vaikai bėgo 100 metrų. Bėgti pagrindinėje – 12 kilometrų ilgio distancijoje užsiregistravo apie 1000 bėgikų. Šią trasą įveikė ukmergiškiai: Gintautas Gelūnas, Medardas Džiovenis, Kęstutis Mikulėnas, Robertas Vaičiūnas, Regimantas Šnipaitis, Gintaras Maleronka, Gediminas Skuodis, Andrius Petronis, Juozas Songaila. Vilma Zarankaitė, Vita Zaranakaitė, Domantas Dudonis, Žilvinas Maleronka ir Valdas Tamošiūnas bėgo 6 kilometrus

Trasa, kurios startas ir finišas buvo Kudirkos aikštėje, tęsėsi 6 kilometrus Vilniaus senamiesčio gatvėmis. 12 kilometrų distancijos bėgikams teko įveikti 2 trasos ratus. Visi pasiekę finišą bėgikai buvo apdovanoti proginiais medaliais.

Šis Kalėdinis bėgimas surengtas jau 42 kartą. Pirmas bėgimas Vilniuje įvyko dar 1976 metais, kai būrelis garsių to meto lengvaatlečių bėgo 12 kilometrų. Tuomet lauke spaudė 26 laipsniai šalčio.

Žinomas bėgikas Juozas Songaila pasakojo, kad 2018 metais vėl planuojami bėgimo mėgėjų asociacijos taurės etapai ir du pagarbos bėgimai – bėgimo mėgėjų asociacijos rinktinė bėgs minėdama 85-metų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanikos“ skrydį. Šie bėgimai rengiami kas 5-ri metai. Prieš 5 metus bėgikai bėgo iš Soldino į Kauną, šiais metais iš Šilalės rajono Stepono Dariaus gimtinės apie 1240 kilometrų bėgs į Soldiną. Į šią komandą pakviestas ir Juozas Songaila, kuris šiame bėgime dalyvaus jau trečią kartą. Šis bėgimas, kuriame dalyvauja 14 – 16 žmonių, rengiamas liepos viduryje. Rugpjūčio pabaigoje 12-ą kartą Juozo Songailos laukia „Baltijos kelias“.

Artimiausias bėgimas – Pagarbos bėgimas Sausio 13–ąją Vilniuje. Šiame bėgime žada dalyvauti nemažai ukmergiškių.

Arvydas Pėšina

Previous articlePirmos metų rungtynės „Vilkmergei“ pergalingos
Next articleTarptautinę „Ačiū“ dieną „Maxima“ dėkoja pirkėjams

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here