Pradžia Sportas Kitas sportas Greičiausi žirgai varžėsi dėl „Ukmergės mero taurės“

Greičiausi žirgai varžėsi dėl „Ukmergės mero taurės“

2221
0

Ukmergės hipodrome surengtos tradicinės Amerikos ir rusų ristūnų žirgų varžybos – bandymai. Penkiuose važiavimuose žiūrovai galėjo pamatyti žirgų iš visos šalies lenktynes. Prieš varžybas žiūrovus ir lenktynių dalyvius sveikino rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas.

Pirmame važiavime suaugę B reitingo žirgai rungtyniavo dėl „Šventosios vingių“ prizo, įsteigto VšĮ „Respublikinė lenktyninių žirgų lyga“. 2200 metrų trasą greičiausiai įveikė Ernesto Juškausko iš Lazdijų rajono žirgas „Jasmine Tooma“. Antras – Juozas Kvakšys su „Arėjumi“ iš Širvintų. Trečias – mūsų rajono atstovas Edvardas Vinskus su „Nut Augustinu“.

Antrame važiavime, kuriam prizą taip pat įsteigė VšĮ „Respublikinė lenktyninių žirgų lyga“, C reitingo suaugę žirgai varžėsi dėl „Vilkmergės“ prizo. Šiame važiavime nugalėjo ukmergiškis Raimondas Dirsė su „Unski Blue“, antras – Dainius Perednikas su „Viesulu“ iš Ukmergės rajono, trečias – Antanas Juškėnas su „Graliumi“ iš Zarasų.

Dėl „Moko akmens“ prizo varžėsi daugiausiai moteriškas kolektyvas – iš penkių bėgusių žirgų keturius vadeliojo moterys. Šį prizą, įsteigtą Ukmergės rajono ūkininkų, namo išsivežė Gedvilė Vinslauskaitė su „Singlu“ iš Lazdijų rajono. Antra buvo Monika Vinskutė su „Gladiatorimi“ iš Ukmergės rajono, trečias – Alvydas Banėnas su „Euro Star“ iš Panevėžio rajono.

Daugiausiai – šeši – 2015 metais gimę žirgai varžėsi dėl „Kriterijum“ prizo, skirto Jonui Vinckui atminti. Prizą įsteigė UAB „Natureka“, Darius Vinckus ir VšĮ „Respublikinė lenktyninių žirgų lyga“. Šio važiavimo nugalėtojas gauna garbingą pereinamąją taurę, žirgas apgobiamas gūnia. Pirmoji 2200 metrų distanciją įveikė širvintiškė Diana Jarmalavičienė su „Moon Light Star“. Antras – ukmergiškis Dainius Perednikas su „Gala“, o trečias – svečias iš Latvijos Janis Ruškulis su žirgu „Forthismoment Cass“. Šio važiavimo rezultatai galėjo būti kitokie – trasą greičiausiai įveikė Mečislovas Radzevičius, antras buvo Gintaras Radzevičius. Tačiau teisėjai pastebėjo, kad prieš finišą G. Radzevičius į priekį praleido M. Radzevičių. Už šį veiksmą abu buvo diskvalifikuoti.

Dėl pagrindinio prizo – „Ukmergės mero taurė“ varžėsi greičiausi, suaugę A reitingo žirgai. Čia žiūrovai stebėjo ir greičiausio, Taline trasą įveikusio greičiau nei per dvi minutes – 1:59:9 min. žirgo „Monet Augustinu“, kurį vadeliojo ukmergiškė Monika Vinskutė važiavimą. Ji ir Ukmergėje 2200 metrų distanciją įveikė greičiausiai. Antras buvo Antanas Juškėnas su „Kouros Broline“ iš Zarasų, trečias – širvintiškis Juozas Kvakšys su „Miražu“.

Arvydas Pėšina

žąslai

Ankstesnis straipsnisUkmergės bendruomenė netrukus džiaugsis išpuoselėta erdve susibūrimams
Kitas straipsnis2017 metais savivaldybėje darbuotojų mažėjo

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia