Pradžia Sportas Kitas sportas Baltijos kelias prisimintas bėgimu per tris valstybes

Baltijos kelias prisimintas bėgimu per tris valstybes

2271
0

Kasmet minint Baltijos kelią, kai 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės susikabinę rankomis į 650 kilometrų ilgio gyvąją grandinę sujungė Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną ir išreiškė norą gyventi laisvose ir nepriklausomose šalyse, rengiamas tarptautinis bėgimas iš Vilniaus į Taliną. Daug metų jame dalyvauja ukmergiškis bėgimo entuziastas Juozas Songaila.

Šiais metais Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos organizuojamas bėgimas jau 27-as. Rugpjūčio 24–26 dienomis vykęs bėgimas suvienijo 32 bėgimo mėgėjus iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos. Lietuvą jame atstovavo 25 bėgimo mėgėjai, Latviją – 6 ir vienas Punsko (Lenkija) atstovas, Lenkijoje gyvenantis lietuvis.

Estafetinio bėgimo dalyviai startavo Vilniaus Katedros aikštėje, finišavo Taline prie Parlamento. Įveikdami trasą bėgikai turėjo nubėgti po 8 etapus 10 kilometrų ilgio. Kartu su bėgikais trasoje važiavo grupė dviratininkų, sportiniuose vežimėliuose – neįgalieji.

Prie Ukmergės rajono ribos, netoli Krikštėnų, tarptautinio bėgimo dalyvius pasitiko savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, rajono sporto visuomenės atstovai, 12 Sporto centro dziudo skyriaus auklėtinių. Direktorius, sveikindamas bėgikus, apdovanojo bėgikų komandos vadovą, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentą Vidmantą Dobrovolską, Bronių Povilą Saulį, Lenkijos atstovą Edviną Krakauską, latvius – Dace Kovalevską ir Arnį Vermelį bei ukmergiškį Juozą Songailą.

Keletą kilometrų rajono ribose kartu su bėgikais nubėgo ukmergiškiai bėgimo entuziastai: Robertas Vaičiūnas, Eugenijus Oganauskas ir Dovilė Oganauskaitė.

Ankstesnis straipsnisJaunuoliai skatinami ne tik pažinti Lietuvą, bet ir nagrinėti opias bei aktualias šių dienų problemas
Kitas straipsnisGarsinės peržiūros kviečia prie piliakalnio

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia