Pradinis Kultūra Renginiai Žiemos šventės Deltuvoje

Žiemos šventės Deltuvoje

1202
0
02

02

Sausio pabaigoje ir vasario pradžioje Deltuva šventė dvi šventes. Paskutinį sausio savaitgalį Deltuvos kultūros namuose vyko ketvirtoji tradicinė liaudiškos muzikos šventė „Kai atėjo subatėlė“. Vasario pradžioje deltuviškiai varė žiemą – šventė Užgavėnes.

Tradicinės šventės metu į Deltuvos kultūros namus atvyko ne tik būrys muzikantų, bet ir deltuviškių. Pilnutėlė kultūros namų salė netalpino visų norinčių dalyvauti ir plojimais muzikantams padėkoti.

Kapelų koncerte dalyvavo penki Ukmergės krašto kolektyvai: Vidiškių liaudiškos muzikos kapela „Volungė“ (vad. St. Navickienė), Dainavos muzikantai (vad. Vl. Matulevičius), Deltuvos liaudiškos muzikos kapela (vad. K. Piestinis), draugų kompanija „Provincija“ (vad. A. Padriezas) ir Želvos liaudiškos muzikos kapela „Želvelė“ (vad. J. Vasiliauskas). Žiūrovus džiugino ir svečiai, seni mūsų bičiuliai – Jonavos rajono Liepių kultūros centro kapela „Gija“ (vad. M. Korepina) ir visiems gerai pažįstami Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ (vad. A. Mikalauskas) muzikantai ir dainininkai.

{adselite}Kiekviena kapela pristatė po keturis kūrinius, kuriems žiūrovai negailėjo plojimų. Šventę paįvairino kviesdami visus šokti Deltuvos kultūros namų tradicinių šokių kolektyvas „Suktinis“ (vad. D. Stimburienė).

Kolektyvai pagerbti Ukmergės kultūros centro padėkos raštais, šventės suvenyrais ir lauktuvių krepšeliais.

Organizatoriai dėkoja šios šventės rėmėjams: LR Seimo nariams A. Dudėnui ir K. Grybauskui, Ukmergės rajono merui R. Janickui, Deltuvos seniūnui S. Stimburiui, UAB „Rokiškio pienas“ filialui Ukmergės pieninė, UAB „Rovada“  (A. ir K. Blauzdžiams).

Vasario pradžioje Deltuvoje nuskambėjo žiemos pabaigos šventė, kada varoma žiema ir laukiama pavasario – Užgavėnės. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena.

Nuo pat ankstyvo ryto po Deltuvą blaškėsi persirengėliai, triukšmingai kviesdami į šventę. Apsilankė jie ir senelių namuose, mokykloje, nuo gripo gynėsi Deltuvos miestelio ambulatorijoje. Vėliau senų tradicijų vedami aplankė laukus, o pakeliui užsuko ir į Ukmergės vaikų lopšelį-darželį „Nykštukas“, kur dalyvavo Morės vežimo procesijoje, Lašininio ir Kanapinio kovų turnyre.

Vakarop susirinko prie Deltuvos kultūros namų, kur šoko, linksminosi, prie laužo šildėsi, Morę degino, o pavargę ir šeimininkių keptais sočiais blynais vaišinosi. Taip stipriai užsigavėję, ir pavasario jau beveik sulaukė.

UKC Deltuvos filialo vedėja Daiva Stimburienė

{eventgallery event=’114660006053230309490@6252645721687826449′ attr=images mode=imagelist max_images=37 thumb_width=50 }

Ankst straipsnisAplinkos labui bus uždrausta nemokamai dalinti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius
Sekantis straipsnisLaumėnuose vienos gatvės tvarkomos, o kitos paliekamos likimo valiai

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įrašyti vardą