Pradžia Kultūra Renginiai Vidiškiuose per šv. Velykas dalinti kiaušiniai

Vidiškiuose per šv. Velykas dalinti kiaušiniai

1400
0

Antri metai vidiškiečiai Velykų šventes pasitiko atgaivindami jau pamirštas protėvių tradicijas.

Pernai metais Liaudies kultūros centro specialistė Nijolė Marcinkevičienė skaitydama paskaitą „Paskutinės mylios ant Gavėnios tilto“ Ukmergės kultūros centre, papasakojo apie unikalią tradiciją kuri vykdavo devyniolikto amžiaus pabaigoje Vidiškiuose Velyknakčio metu. Ją užfiksavo kraštotyrininkas Rimvydas Butautas Kudirka. Žmonės rinkdamiesi į Didžiojo Šeštadienio pamaldas atsinešdavo kiaušinių ir ant pašventintos Velykų ugnies jie būdavo verdami ir nudažomi. Grįždami namo Velykų rytą parsinešdavo ne tik pašventintos ugnies, vandens, bet ir velykinį margutį.

Pirmą kartą šią tradiciją pabandėme atgaivinti 2016 metais. Buvo nuspręsta nudažyti 100 margučių tik natūraliomis, tradicinėmis priemonėmis, juos išdalinti parapijiečiams po Velyknakčio pamaldų, tačiau margučių pritrūko. Šiais metais nuspręsta nudažyti 200 margučių. Kiekis šiek tiek sumažėjo, nes ruošiant dažymui, ir dažymo metu keli sudužo. Tačiau šiais metais visiems Velyknakčio pamaldų dalyviams margučių užteko.

Paruošti kiaušinius dažymui ir surinkti tam reikiamas priemone pagelbėjo aktyvūs bendruomenės žmonės, mielai prie šios iniciatyvos prisidėjo ir mažieji vidiškiečiai. Nuoširdžiai dėkoju Eglei Vaitkūnienei, Matuškevičių šeimynai, mažosioms Ivetai ir Akvilei Pratkūnaitėms.

UKC Vidiškių skyriaus renginių organizatorė Janė Giedraitienė

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą