Pradžia Kultūra Renginiai Vidiškiuose paminėta gyvūnų globos diena

Vidiškiuose paminėta gyvūnų globos diena

1894
0

            Pasaulinė gyvūnų globos diena minima visame pasaulyje. Pradėta ji švęsti 1931 metais Florencijoje (Italijoje), kai tarptautinės gyvūnų globos konferencijos dalyviai nusprendė būtent splio 4-ąją, Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, mirties dieną, paskelbti Pasauline gyvūnų globos diena.

            Šiomis dienomis, gyvūnai tapo neatsiejama mūsų, žmonių, gyvenimo dalimi. Jie jau ne tik augintiniai, jie tapo šeimos nariais. Todėl svarbu akcentuoti, kad ne tik gyvūnai žmonėms turi būti dėkingi už globą ir priežiūrą, bet ir žmogus turi daug už ką padėkoti gyvūnui: draugystę, paguodą, ištikimybę ir pan.

            Minint šią dieną, spalio 6 dienos popietę Vidiškių miestelyje susibūrė augintiniai ir jų šeimininkai. Nepabūgę šalto ir vėjuoto oro, visi suėjo draugėn.

            Susitikimą pradėjo Vidiškių klebono Laurybo Grikiečio šventinis pasveikinimas ir augintinių bei jų šeiminikų palaiminimas. Klebonas dar kartą visiems priminė Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, istoriją.

            Pati idėja susiburti šią dieną kilo tuomet, kai VŠĮ „Klajūnas“ – gyvūnų globos draugija, pasidomėjo ar domintų šviečiamojo paskaita suaugusiems, atsakingo gyvūnų globojimo tema.  Tačiau Vidiškių miestelio bendruomenė, neturėdama jokių patalpų, negalėjo sudaryti sąlygų rimtai paskaitai. Džiaugiamės, kad draugijos vadovė Ilma Germanienė sutiko su siūloma avantiūra. Mini diskusija, pasidalinimas patirtimi ir žiniomis, supažindinimas su „Klajūno“ veikla įvyko miestelio parke. O miestelio gyventojai, parduotuvės „Mini maret“ savininkas Dainius Gleiznys ir Ukmergės kinologų klubo bei Zoocentro vadovas Stasys Barauskas pasirūpino lauktuvėmis klajūniečiams. Beje, S. Barauskas apdovanojo ir kiekvieno atėjusio augintinio šeiminiką dovanėle augintiniui.

            Ukmergės kultūros centro Vidiškių filialo darbuotojos Janė Giedraitienė ir Regina Stasiūnienė paįvairino susitikmą netikėta staigmena, Eglės Giedraitytės ir jos žirgo Bingo pasirodymu. Mergina papasakojo, kaip šis žirgas atisdūrė jos gyvenime, apie skaudžią jo patirtį, meilę ir globą, kuri vėl pastatė šį gražuolį ant kojų. Norintys galėjo išmėginti ir jodinėjimą.

            Taip kartu su krintančiomis pirmomis snaigėmis, gera nuotaika ir bendra meile gyvūnams ir praėjo ši šauni popietė, tikimės, tapsianti dar viena miestelio tradicija.

Ukmergės rajono Vidiškių miestelio bendruomenės narė

Jolanta Čekauskaitė

Ankstesnis straipsnisNeįgaliųjų sporto klube „Vilkmergė“ rungtyniavo ir svečiai iš Kauno
Kitas straipsnisRajono futbolo 7X7 pirmenybių VI turas

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia