Pradžia Kultūra Renginiai Vasaros linksmybės Anykščių krašte

Vasaros linksmybės Anykščių krašte

2554
0

del33Rugpjūčio 23 d. Deltuvos miestelio bendruomenės  VDC „Delnai“ vaikai su vadovėmis I.T. Maksimovič ir B. Skeiriene bei būriu tėvų  keliavo po Anykščių kraštą.

delEkskursiją pradėjome nuo lankomiausios vietos – Anykščio šilelio ir Puntuko akmens.

del1Toliau keliavome į  Medžių lajų taką pasivaikščioti taku, kuris yra įrengtas medžių viršūnėse.  Lipome į 36 metrų aukščio bokštą  iš kurio  pamatėme Anykščių šilelį, Šventosios upės vingius ir  lygumas aplink. del2
Pasigrožėję gamta vykome apžiūrėti įspūdingais vitražais puoštą Šv.Mato bažnyčią.  Viename iš bažnyčios bokštų įrengta apžvalgos aikštelė. Užkopę į viršų atsidūrėme tiesiai po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui pamatėme Šventosios upės slėnio panoramą.

del4Nagi o kaipgi kelionė be pramogų. Aplankėme  „Cosmos“ Paukščių taką – tai unikali ir vienintelė vieta pabaltyje, kur galima panirti į kosmosą ir pažvelgti į begalę žvaigždžių. Veidrodžių, šviesų ir muzikos pagalba sukuriama begalinės erdvės iliuzija, į kurią pasinėrėme ir mes…

del5 Tai nepakartojamas jausmas… Toliau nuotykių ieškoti nuvykome antdel6 “Kalitos “ kalno. Čia visi ekskursijos dalyviai nusileido vasaros rogučių trasa. Tai dar viena pramoga sužavėjusi visus ekskursijos dalyvius.

del7del10 del11Kupini adrenalino nukeliavome į  Geležinkelio “Siauruko” stotį. Čia mus pasitiko gidas, kuris papasakojo ir parodė  geležinkelio muziejų ir istorijos ekspozicijas. Vaikai su tėvais važiavo dviračiu ant bėgių ir vairavo rankinę draziną.

del14Toliau keliavome į Laimės žiburį. Beveik 90 laiptelių lipome į statų kalną aplankyti Jono Biliūno kapą. Laimės žiburiu vadinamas rašytojui skirtas paminklas ant Liudiškių kalvos. Vieni lipo, norėdami pagerbti klasiko, kurio palaikai 1953 metais buvo perlaidoti ant šios kalvos, atminimą, kiti –vilėsi būti laimingi, treti – pasigrožėti Anykščių gamta.

del15Aplankėme Puntuką, privalėjome aplankyti ir jo brolį, todėl  toliau keliavome  į Pašventupio mišką, kur randasi Puntuko brolis.

del18del19Aplankę Anykščių kraštą, pavargę, pilni įspūdžių užsukome į Ažuožerių kaimo bendruomenę.  Čia mus pasitiko Ažuožerių kaimo bendruomenės bibliotekininkė D. Agafanovienė ir pakvietė į biblioteką, kur mūsų laukė svečiai ir jų paruošta paroda “Senovės buities rakandai”. Svečiai  papasakojo ir paaiškino daiktų paskirtį.     Sudalyvavome viktorinoje, aplankėme gražiausias Ažuožerių kaimo sodybas ir įžymias vietas.

Už šią  nuostabią, nepakartojamą išvyką esame dėkingi Ukmergės rajono savivaldybei, kuri  prisidėjo prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vaikų dienos centrų  projekto bei kitų remėjų.

VDC “Delnai” vadovės

Ankstesnis straipsnisČiupo už alkoholinių gėrimų ir išbėgo pro duris
Kitas straipsnisMažiausia šilumos kaina per visą UAB „Ukmergės šiluma“ veiklos laikotarpį

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia