Pradžia Kultūra Renginiai Vasarą Dainava pasitiko linksmai

Vasarą Dainava pasitiko linksmai

674
0

IMG 2166

Balandžio 23-ąją pirmą kartą į Dainavos kultūros namuose vykusį rajoninį romansų vakarą „Paklydėlis vėjas išdainuos tavo ilgesį“ rinkosi šį žanrą mylintys atlikėjai ir žiūrovai. Į renginį susirinkę dalyviai mėgavosi išskirtine romansų vakarui sukurta aplinka. Vakaro idėjos buvo sudėtos ir į specialiai sukurtą koncerto salės apipavidalinimą, alsuojantį romantizmo epochos dvasia. Ši dvasia atsispindėjo ir stilinguose atlikėjų rūbuose.

Į pirmąjį rajoninį romansų vakarą suvažiavo net aštuoni kolektyvai. Gausiai susirinkę klausytojai turėjo progos išgirsti įdomią romansų programą. Muzikiniame pasimatyme dalyvavo ir ilgesingomis, švelniomis dainomis klausytojus džiugino, kartais priversdami dainuoti ir visą salę: Šventupės filialo kolektyvas „Šventerečius“ (vad. K. Šermukšnis), Ukmergės neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Kartos“ (vad. Z. Kviklienė), Sližių filialo folkloro kolektyvas „Siemanys“ (vad. S. Novikienė), Elektrėnų kultūros centro Kietaviškių kaimo kapela „Volungė“, subtiliai ir jautriai romansuose slypintį grožį atskleidė Dainavos filialo vokalinis instrumentinis ansamblis (vad. V. Matulevičius), Lyduokių bendruomenės moterų kvartetas, ne mažiau aistringai ir jausmingai romantines dainas atliko Želvos filialo kaimo kapela „Želvelė“ (vad. J. Vasiliauskas) ir Anykščių kultūros centro Skiemonių skyriaus vokalinis instrumentinis ansamblis.

Žiūrovai labai šiltai sutiko visus kolektyvus, negailėjo audringų plojimų iki pat pabaigos. Nors vakaras tęsėsi tris valandas, programa buvo labai įvairi ir spalvinga, todėl laikas neprailgo.

Tuo metu, kai žemė išgyvena patį švenčiausią – sodų žydėjimo – metą, minime Tarptautinę šeimos dieną. Jau antrą kartą Dainavos kultūros namuose buvo švenčiama ši ypatinga šventė – šeimų diena. Į salę pasigėrėti savo vaikų pasirodymais arba, galbūt, tiesiog pabūti drauge skubėjo tėveliai, seneliai bei kiti bendruomenės nariai.

Šiltą renginio dvasią kūrė nuoširdūs Dainavos pagrindinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus auklėtinių žodžiai, dainos, šokiai ir  šypsenos. Nuo darželinukų neatsiliko ir Dainavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių auklėtiniai, suvaidindami spektaklį „Prašoktos klumpės“. Vaikus paruošė mokytoja Inga Šuminskienė. Visiems šventės dalyviams keletą šokių dovanojo ir Dainavos kultūros namų vaikų šokių kolektyvas „Nenuoramos“ (vad. D. Kaselienė).

Birželio 3-osios dienos saulėtas rytas ir giedras dangus jau pranašavo, kad diena nepraeis veltui. Šią dieną Dainavos kaimas atgijo nuo vaikų šurmulio bei juoko. Linksmai paminėti Vaikystės ir vasaros atidarymo šventės visus pakvietė piratų kapitonas Flintas (Vesta Popovaitė), Pepė Ilgakojinė (Miglė Gineikaitė), Nežiniukas (Kamilė Andrikonytė) ir Dainavos kultūros namų vaikų šokių grupė „Nenuoramos“ (vad. D. Kaselienė).

Į balionais ir spalvotais kaspinais papuoštą parkelį, esantį už kultūros namų, pasmalsauti atėjo ne tik vaikai, bet ir tėveliai, ir seneliai. Šventė prasidėjo iškėlus vasaros vėliavą. Nuotaikingą koncertą parodė patys savarankiškai pasiruošę vaikai: Livija ir Ligita Toropovaitės, Brigita Burokaitė, Miglė Gineikaitė, Kamilė Andrikonytė ir Vesta Popovaitė. Kas dainavo, šoko, žaidė judriuosius žaidimus, o kai kas piešė su kreidutėmis savo svajonę. Visiems buvo gera ir linksma pasibūti kartu.

Dar ilgai netilo muzika, kultūros namų šokėjos norinčius mokė naujojo šoko žingsnelių, kiti aptarinėjo šventės įspūdžius.

UKC Dainavos filialo vedėja Drąsutė Kaselienė

{eventgallery event=’114660006053230309490@6306905541505435569′ attr=images mode=imagelist max_images=63 thumb_width=50 }

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą