Pradžia Kultūra Renginiai Ukmergę aplankė dviratininkų žygio „Per žydinčią Aukštaitiją” dalyviai

Ukmergę aplankė dviratininkų žygio „Per žydinčią Aukštaitiją” dalyviai

1552
0
vvv00008-9910

vvv00008-9910

Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas šeštadienį pasitiko dviratininkų žygio „Per žydinčią Aukštaitiją“ dalyvius. 13 vyrų ir 5 moterys į mūsų miestą dviračiais atmynė per tris dienas, įveikę daugiau nei 500 kilometrų atstumą.

Šio jau antrus metus Lietuvai pagražinti draugijos (LPD) rengiamo žygio maršrutas nusidriekė per dešimties savivaldybių teritorijas. Dviratininkai – dauguma iš jų yra LPD Panevėžio skyriaus nariai – starta…vo birželio 15-ąją Panevėžyje prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios. Iš Panevėžio jie keliavo į Kupiškį, Panemunėlį, Rokiškį, Južintus, Užpalius, Uteną, Tauragnus, Ignaliną, Švenčionis, Pabradę, Molėtus. Nuo Molėtų žygeiviai atvyko į Ukmergę, o iš čia toliau pagal planą numynė į Kavarską ir Anykščius. Pernakvoję Anykščiuose, birželio 19-ąją suplanavę pasiekti Troškūnus, o iš ten – vėl grįžti į Panevėžį.

LPD kartu su Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio, Utenos, Ignalinos, Švenčionių, Molėtų, Ukmergės ir Anykščių rajonų savivaldybėmis šį žygį surengė dviems svarbioms sukaktims paminėti: Lietuvos Respublikos atkūrimo 100-mečiui ir LPD įkūrimo 95- mečiui.
Pasak LPD valdybos pirmininko Juozo Dingelio, šio žygio metu nufilmuota medžiaga apie žydinčią Lietuvą bus skleidžiama pasauliui ir pasaulio lietuviams. Tai planuojama padaryti „Klajūnų klubo“ organizuojamos kelionės aplink pasaulį metu. Lietuvos atkūrimo 100-mečiui skirta kelionė turėtų prasidėti dar šiais metais, o baigsis 2018-aisiais.

„Gražiausi Lietuvos vaizdai, rajonų pasiekimai ir žmonės atspindės Lietuvą pasaulyje. Istorinės kelionės metu ši filmuota medžiaga bus rodoma susitikimuose su 100 pasaulio miestų lietuvių bendruomenėmis“, – sakė J.Dingelis.

Susitikimo metu R. Janickas svečiams papasakojo apie Ukmergės miestą bei apie tolimesnius jo gražinimo planus.
„Ukmergė turi labai daug panašumų su Lietuvos sostine Vilniumi. Ukmergė – vienas seniausių Lietuvos miestų, mes, kaip ir vilniečiai turime vieną iš septynių vertingiausių Lietuvoje senamiesčių, miesto viduryje stūkso piliakalnis, per miesto širdį teka Šventoji – ilgiausia Lietuvoje upė“, – kalbėjo Ukmergės rajono meras.

Daugiau nuotraukų ČIA.

Ukmergės raj. savivaldybės informacija

ukmerge.lt

 

Ankstesnis straipsnisKelionės maršrutas – Jakutiškiai
Kitas straipsnisUkmergėje bus keičiami televizijos dažniai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia