Pradžia Kultūra Renginiai Dainavoje vyko armonikierių ir kraštiečių šventės

Dainavoje vyko armonikierių ir kraštiečių šventės

1663
0
Kapela Želvelė

Spalio 21 diena Dainavoje buvo neeilinė. Kultūros namai, biblioteka ir kaimo bendruomenės surengė gražią šventę kaimo žmonėms, pagerbė kraštiečius. Vyko trečioji rajoninė armonikierių „Armoniką tik paėmiau“ ir pirmoji kraštiečių „Po tėviškės dangum“ šventės.


Į šventines Mišias, kurias aukojo Deltuvos parapijos klebonas Gintautas Naudžiūnas susirinko nemažas būrys vietinių gyventojų ir iš įvairių Lietuvos kampelių atvykusių kraštiečių. Meldėmės už gyvus ir mirusius Dainavos krašto žmones.

Pokalbis su seimo nariu

Po šventų Mišių kraštiečiai rinkosi į kultūros namus. Visi norintys bibliotekoje galėjo pabendrauti su kraštiečiu, seimo nariu Juozu Imbrasu, pavartyti senų nuotraukų albumus, pasivaišinti arbatos puodeliu. Kultūros centre, bibliotekoje ir amatų centre veikė trys įspūdingos parodos: tautodailininkės Vitos Vaitkevičienės keramikos dirbinių, Violetos Gedgovdienės Trockienės siuvinėtų paveikslų ir Dainavos moterų klubo karpinių parodos. Savo dirbinius eksponavo kaimo namudininkai.

Susirinkę kraštiečiai klausėsi Ukmergės rajono armonikierių: Mindaugo Grainio iš Siesikų, Romo Kovaliūno, Albino Tamošiūno ir Tado Džiautos iš Valų, Stanislovo Šikšnio iš Veprių, Želvos armonikierių, Serapino Baranausko, Stasio Ašmonto, Antano Remeikos ir Vaclovo Stankaus iš Dainavos nuotaikingai atliekamų valsų, polkų ir fokstrotų.

V. Stankus

Žiūrovų simpatijų prizą iškovojo ilgametis kultūros namų muzikantas Vaclovas Stankus. UKC Veprių skyriaus mėgėjų teatras „ Palėpė“ parodė spektaklį „Uošvė į namus – ramybės nebus“ (režisierė Rasa Šimonienė). Susirinkusius linksmino UKC Želvos skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Želvelė“ (vadovas Vaclovas Butkus), UKC Dainavos skyriaus populiarios muzikos kapela „Mes“, ir vokalinis ansamblis „Viltis“ (vadovė Loreta Talutienė).

J. Imbrasas ir G. Radzevičius

Visus susirinkusius pasveikino Seimo narys Juozas Imbrasas, Deltuvos seniūnas Gintaras Radzevičius, Dainavos kaimo bendruomenės pirmininkė Vaclava Viktorija Morkūnienė.

Renginiui pasibaigus, susėdome prie bendro stalo, šiltai pabendravome, palinkėjome vieni kitiems sveikatos ir stiprybės.

Dainaviškiams seimo narys įteikė dovaną. Tai – įrėminti Vinco Kudirkos Tautiška giesmė ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopija, skirti Lietuvos šimtmečiui pažymėti. Jie eksponuojami Dainavos bibliotekoje.

Drąsutė Kaselienė ir Lolita Gričinienė

M.Grainys
R.Kovaliūnas ir A.Tamošiūnas
T.Džiautas
S.Šikšnys
Želvos armonikieriai
S. Baranauskas
S.Ašmontas
A.-Remeika
A. Remeika
Veprių mėgėjų teatras
vokalinis ansamblis Viltis
kapela Mes
Pokalbis su seimo nariu bibliotekoje
Bendruomenė sveikina kraštiečius
žiūrovai
Seimo nario dovana
siuvinėtų paveikslų paroda
siuvinėtas paveikslas
keramikos paroda
keramikos paroda
karpiniai

Ankstesnis straipsnisIš jaunučių ir vaikų dziudo čempionato grįžo pasipuošę medaliais
Kitas straipsnisŽemės mokesčiui sumokėti – lygiai trys savaitės

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia