Pradžia Kultūra Renginiai Tolučių biblioteka atšventė savo veiklos 65-erių metų jubiliejų

Tolučių biblioteka atšventė savo veiklos 65-erių metų jubiliejų

2097
1

Praėję metai priverčia mus pažvelgti atgal, įvertinti praėjusį laiką ir nuveiktus darbus. Su šypsena, o kartais ir su liūdesiu prisiminti įvykius, paženklintus laikmečio ar asmenybių. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad įveikęs išbandymų, permainų ir iššūkių kelią, šiandien Ukmergės savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Tolučių kaimo padalinys yra jaukus, šiuolaikiškas ir atviras visiems Tolučių – Bajorų kaimų bendruomenės gyventojams ir svečiams, kultūros židinys, puoselėjantis bendruomenės tradicijas.

Rugpjūčio 26 dieną atšventėme garbingą veiklos jubiliejų, subūrusį didžiulį ratą bibliotekos bičiulių, skaitytojų, svečių bei knygos mylėtojų. Šiai šventei laimėjome Ukmergės savivaldybei teiktą projektą. Projekto dėka buvo išleisti spalvoti lankstinukai, pasakojantys bibliotekos istoriją ir supažindinantys su bibliotekos veikla. Parengti nuotraukų stendai, pateiktys apie Tolučių – Bajorų kaimų bendruomenės ir bibliotekos veiklą. Ukmergės Vlado Šlaito biblioteka parengė informacinius stendus apie viešąją biblioteką ir Tolučių kaimo padalinį. Ukmergės rajono Želvos gimnazija skolino dekoracijas ir mokinių bei dailės ir technologijų mokytojų gamintus skirtukus knygoms.

Kadangi bibliotekoje visi svečiai nesutilpo, šventė vyko Tolučių – Bajorų kaimų bendruomenės namų salėje.

Šventę pradėjo liaudiškos muzikos kapela „Želvelė“, vadovaujama Vaclovo Butkaus. Smagi muzika iš karto išjudino šventės dalyvius ir nuteikė smagiai popietei.

Daug gražių žodžių apie knygą, biblioteką pasakė bendruomenės pirmininkė Audronė Stankevičienė. Beje, ji yra viena aktyviausių bibliotekos skaitytojų, padėjėjų, patarėjų.

Malonu, kad į šventę atvyko daug garbingų svečių. Seimo narys Juozas Varžgalys pradžiugino biblioteką ir jos lankytojus neeiline dovana – nepriklausomybės akto faksimilės kopija, kuri ypač simboliška Lietuvai ruošiantis švęsti nepriklausomybės šimtmetį ir albumą „ Lietuvos miestai ir miesteliai“.

Želvos seniūnijos seniūnas Kęstutis Mikalajūnas padovanojo medį ir palinkėjo, kad, jam praaugus bibliotekos pastatą, biblioteka kaime vis dar gyvuotų.

Su švente sveikino kaimyninių filialų bibliotekininkės Danguolė Gabinaitienė iš Želvos, Nijolė Vernickienė iš Laumėnų ir Žydrė Lukšaitė iš Liaušių kaimo padalinio.

Sveikinimo žodį tarė Šešuolių seniūnė Jolanta Lukšienė. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės filialo pirmininkė Aldona Kalesnikienė padovanojo bibliotekai vertingų knygų.

Po sveikinimų visus vėl linksmino želviškiai, o po koncerto visi vaišinosi bendruomenės dovana – Rūtos Miciūtės keptu tortu.

Ilgai šurmuliavo svečiai – bendravo, dalinosi prisiminimais ir kūrė ateities planus.

Norėčiau padėkoti Tolučių – Bajorų kaimų bendruomenei už pagalbą organizuojant ir pravedant šventę, Ukmergės kultūros centro Želvos filialo kapelai „Želvelė“, vadovaujamai Vaclovo Butkaus už dovanotą gerą nuotaiką, visiems renginio svečiams, bibliotekos skaitytojams ir lankytojams.

Tik jūs, mieli skaitytojai, esate didžiulė vertybė, varomoji jėga, stiprybė, dėl kurios šitiek metų dirbu ir kuri neleidžia sustoti.
AČIŪ JUMS…

Ukmergės rajono savivaldybės
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Tolučių kaimo padalinio
vyresnioji bibliotekininkė
Jolanta Gelūnaitė

Nuotraukos Jolantos Gelūnaitės, Rūtos Miciūtės, Jovitos Vaivadaitės

Ankstesnis straipsnisPOLICIJOS SUVESTINĖ: Nei pinigų, nei grandinėlės
Kitas straipsnisStartuoja nauja interneto karštosios linijos svetainė

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia