Pradžia Kultūra Renginiai Taujėnų dvare koncertavo festivalio draugai (video)

Taujėnų dvare koncertavo festivalio draugai (video)

1221
0
DSC 2039

DSC 2039

Antroji perkusijų festivalio diena prasidėjo ryte, miesto centre. Čia ukmergiškius mušamųjų garsais žadino mažieji muzikantai, vadovaujami Violetos Širmenės.

 DSC 2033

Vakare festivalis persikėlė į Taujėnų dvarą. Čia vykusio festivalio draugų koncerto dalyvius žiūrovai plojimais niekaip nenorėjo paleisti ir privertė antrą kartą išeiti nusilenkti.

 

DSC 2040

Pilna dvaro salė pirmiausia pasitiko festivalio vedantįjį Darių Užkuraitį. Muzikologas jau seniai buvo pažadėjęs vesti festivalio koncertus, todėl vietoje Eurovizijos nacionalinės atrankos finalo žiūrovai jį matė Taujėnuose.

DSC 2046

Dviejų dalių koncertą pradėjo latvis Guntars Freibergs. Išvakarėse jaunasis muzikantas grojo su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno, o dvare atliko solo kūrinius. G. Freibergs 2015 metais tapo festivalio „Percussion Ukmergė 2015“ jaunųjų talentų mušamaisiais instrumentais nugalėtoju.

DSC 2047

Jį pakeitė vienas žymiausių Lietuvos perkusininkų, dalyvavęs išleidžiant 8 kompaktines plokšteles,  Pavel Giuter. Universalusis perkusininkas pirmoje koncerto dalyje grojo būgnais ir skardine,  antroje – afrikietišku būgneliu.

DSC 2057

Festivalio viešnia iš Taivano Pei-Ching Wu šešiomis lazdelėmis grodama marimba, gongu ir balsu papasakojo muzikinę istoriją apie princesės mirtį. Mokslų daktarės pasirodymą vainikavo efektingai išmesta skiautė raudonos medžiagos ir mirties inscenizavimas.

DSC 2074

DSC 2067 DSC 2070

Į festivalį atvykę šveicarai  – VEIN trio grojo klavišiniu instrumentu, kontrabosu ir mušamaisiais. Į kūrinius įsiterpiančios solo partijos sukeldavo plojimų audras. Šio kolektyvo pasirodymas tapo įvadu į sekančios dienos koncertą, kuriame šveicarai pasirodė su „Vilnius Jazz Orchestra“ ir egzotiškuoju brazilu Ze Kouyate.

DSC 2102

Žiūrovus iš vietų pakėlė mažosios Faustos Šukytės pasirodymas. Pirmą kartą festivalio draugų koncerte Taujėnų dvare ji pasirodė pernai metais. Tuomet atlikėjai buvo tik septyneri. Per metus laiko nuo festivalio iki festivalio ji dalyvavo konkursuose Italijoje, Baltarusijoje, Lietuvoje ir skynė juose laurus. Šiais metais aštuonerių metų amžiaus būgnininkė atliko Antonio Vivaldi „Vasara“.

Arvydas Pėšina

{youtube}kjaio1EysnM{/youtube}

Ankstesnis straipsnisKovo 11-oji Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje
Kitas straipsnisIš močiutės pinigus išviliojo antrąsyk

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia