Pradžia Kultūra Renginiai Tarptautinis floristinių kilimų konkursas Anykščiuose

Tarptautinis floristinių kilimų konkursas Anykščiuose

896
0

Ilona prie savo kilimo

Liepos 23-25 dienomis Anykščiuose šurmuliavo miesto šventė. Labiausiai visų laukiamas ir lankomas buvo tarptautinis floristinių kilimų konkursas. Kilimai buvo kuriami iš įvairių gėlių, žolių, sėklų, uogų ir net kavos tirščių.

Šiemet profesionalų ir megėjų grupėse varžėsi 25 komandos iš Lenkijos, Vokietijos, Italijos , Anykščių miesto ir rajono bendruomenės bei Ukmergės butų ūkio ir Ukmergės jaunimo laisvalaikio centro komandos.  Abiem Ukmergės įstaigom kilimus kūrė Ilona Kaupaitienė su draugų komanda.

Ukmergės jaunimo laisvalaikio centro kilimas ,,Švelnus pūkeli ar žinai…’’ buvo pristatytas mėgėjų grupėje. Kilimas pagamintas iš kelių rūšių žolių, rūgštynių sėklų, gubojos ir sąmanų. Žolynuose atrasti spalvas ir iš jų padaryti  kompozicijas – tai išskirtinis Ilonos Kaupaitienės kūrybos bruožas.

Ukmergės butų ūkio kilimas dalyvavo tarp 19 profesionalų grupėje kurtų kilimų. Šioje grupėje nugalėjo italų komandos pagal paruoštus trafaretus darytas kilimas. Šis kilimas  visus kitus nustelbė spalvų ryškumu. Jam pagaminti italai naudojo kavos tirščius, ryškias chrizantemas, gvazdikus ir kitas ryškias gėles. O didžioji dalis komandų yra iš kaimo bendruomenių, tad  daugiausia naudoja savo užaugintus augalus ar randamus mūsų pievose, tačiau visi yra begalo originalūs ir stebina išmone.

Ilonos Kaupaitienės floristinis kilimas skirtas 2016 m. – bibliotekų metams. Jis  vaizdavo ant staltiesės gulinčią pirmąją lietuvišką knygą  M.Mažvydo ,,Katekizmą’’, knygnešio maišą ir žvakę. Viskas buvo kruopščiai apklijuotą liepų žiedynlapiais.  O  žolynų, sėklų dėka išgauti raštai traukė žiūrovų dėmesį. Daugelis lietė, žiūrėjo iš arčiau norėdami įsitikinti iš ko viskas padaryta. Kilimas buvo vertinamas kaip vienas originaliausių ir turintis idėją bei prasmę kurinys. Tačiau vertinimo komisija šiais metais nominacijom  rinkosi tik spalvingus kilimus,  matyt įtakojo  ryškus  italų kūrybos stilius.

Ilonai Kaupaitienei tai jau trečias floristinių kilimų konkursas. 2014 metais ji debiutavo su kilimu ,,Gyvenimas sukasi ratu’’. Iškart sulaukė daug dėmesio dėl neįprastos kilimo pagrindui panaudotos medžiagos- keturių atspalvių smulkiai karpytų beržo šakų (sąmanotos žalios,baltos ,tamsiai ir šviesiai rudos).  O pernai metais kilimas buvo skirtas regionų metams ,,Mes visi viena Lietuva’’. Tik smilgų, sėklų, šiaudų pagalba atvaizdavo penkis Lietuvos regionus.  Buvo iškovota originaliausio kilimo nominacija.

Virginija Savickienė

{eventgallery event=’114660006053230309490@6310921591009934561′ attr=images mode=imagelist max_images=29 thumb_width=50 }

 

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą